Gökyüzünden İzlenen Kıvılcımlar

20.1.2020 / Kültür / Sanat / Bilim / Teknoloji

Alman fotoğrafçı Frank Stelges ve karısı, yaban hayatı ve gece fotoğrafçılığı üzerine açtıkları fotoğrafçılık okulunda fark yaratıyor.

Gökyüzünden İzlenen Kıvılcımlar

Yaklaşık 10 yıl boyunca dünyayı dolaşan Frank Stelges ve eşi, kutup ışıklarının güzelliğini ve ambiyansını başka hiçbir yerde bulamadıkları için Alaska'ya yerleşmeye karar verdiler. Burada fotoğrafçılık eğitimlerine başlayarak deneysel çalışmalar üzerine yoğunlaştılar.

frank stelges drone fotoğrafçılığı ile uzun pozlama 1

Bunun en güzel örneğini ise, çalışmaya başladıkları yeni bir grupla gökyüzünde çok fazla eylem olmayan talihsiz bir gecede ortaya çıkardılar. Yeni ve beklenmedik bir deney yapabileceğini düşünen Stelges, çelik yünü ile yapılan uzun pozlama ile drone fotoğrafçılığının eşleşmesine yol açtı.

Stelges gökyüzünden görünen çok farklı kompozisyonlar yakalamak istiyordu ve yakın dostlarından olan fotoğrafçı Tobias Gelston’ın yanında çelik yünü getirmesi ve uzun pozlama ile kıvılcım sahneleri oluşturma fikri, yanlarında bulunan dronela bambaşka bir hal aldı.

Gelin bu muhteşem fotoğraflara hep birlikte göz atalım. Daha fazlasını görmek için Frank Stelges'in Instagram hesabını takipte kalabilirsiniz.

frank stelges drone fotoğrafçılığı ile uzun pozlama 2

frank stelges drone fotoğrafçılığı ile uzun pozlama 3

frank stelges drone fotoğrafçılığı ile uzun pozlama 4

frank stelges drone fotoğrafçılığı ile uzun pozlama 5

frank stelges drone fotoğrafçılığı ile uzun pozlama 6

frank stelges drone fotoğrafçılığı ile uzun pozlama 7

frank stelges drone fotoğrafçılığı ile uzun pozlama 8