Günde 10 Bin Adım Atmak İçin Dans Et

18.02.2021 / Eğlence / Sağlık

İsveç'te düzenlenen bir sağlık kampanyasında, 9 yaşındaki dans dahisi Lilyana Ilunga, çocukları daha aktif bir yaşam tarzı yaşamaya teşvik etmek için günde 10 bin adım atarken, onlara bunun eğlenceli olabileceğini de gösteriyor.

Günde 10 Bin Adım Atmak İçin Dans Et

Dance 10.000 girişimini organize eden ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Generation Pep, İsveç Kraliyet Prensesi Victoria tarafından, "İsveç'teki tüm çocukların ve gençlerin aktif ve sağlıklı bir hayat yaşama yeteneği ve arzusuna sahip olması gerektiği vizyonuyla" başlatıldı. Bu misyonu göz önünde bulunduran İsveç örgütü farkındalığı yaymaya çalışıyor ve gençlerin sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamasını kolaylaştırmak için çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Organizasyon İsveç merkezli olmasına rağmen Dance 10.000 girişimi, çocuklara hareketli bir yaşam tarzı edinimi kazandırmaya ilham olmak için oluşturulmuş küresel bir kampanya niteliği taşıyor. Generation Pep operasyon müdürü Carolina Klüft durumu şu şekilde özetliyor:

Birçok ülkede çocukların ve gençlerin yeterince egzersiz yapmadıklarını biliyoruz. Bu maalesef pandemi sırasında daha da kötüleşmiş gibi görünüyor. Ancak önemli olan günde 10 bin adım atmak değil, her gün biraz hareketlenmek. Her adım önemlidir.

Şimdi sizi, uyandığınız andan itibaren hayatınıza ritim katmayı keyifli bir hale getirebileceğiniz Dance 10.000 videosunu izlemeye ve kendiniz için bir adım atmaya davet ediyoruz.