Katlanabilir Üst Düzey Akıllı Telefon

22.11.2019 / Bilim / Teknoloji / Genel

Ultra-ince profili ile moda teknolojisinin doruk noktası olan Motorola Razr 2000'lerin en sevilen cep telefonu modellerinden biriydi.

Katlanabilir Üst Düzey Akıllı Telefon

Tabii ki, orijinal Razr 2004 yılında piyasaya sürüldüğünden beri çok şey değişti ve Motorola akıllı telefonlar konusunda uzun süre gölgede kaldı. Ancak şirket, en üst düzey katlanır akıllı telefon olmayı vaat eden yeni bir Razr üreterek piyasaya bomba gibi düşmeyi hedefliyor.

razr 2004 cep telefonu ve razr 2019 akıllı telefonu

Şirketin 2014 yılında bilgisayar üreticisi Lenovo tarafından satın alınmasından sonra Android işlemcisine göre tasarlanan Motorola Razr, esnek 6 inçlik bir dokunmatik ekran ve cep boyutuna dönüşebilme özelliğine sahip. Dış kısımda, Quick View ekranı adı verilen 2,7 inçlik küçük bir de OLED ekranı mevcut. Plastik OLED iç ekranın kenarları paslanmaz çelik ile çerçevelenmiş. Yani, telefonun hem ekranı hem de dış kaplaması sağlam bir şekilde korumaya alınmış durumda.

motorola razr üst düzey katlanabilir akıllı telefon

Fakat tabi ki böyle etkileyici bir tasarım için bazı şeylerden feragat da edilmiş. İnce tasarımı sürdürebilmek için işlemcisini (Snapdragon 710) düşük tutan Motorola Razr’da, kamera (ön: 5 mp, arka: 16 mp) açısından da belirgin bir kalite farkı yaşayabilirsiniz.

Yine de başlangıç için oldukça iyi diyebiliriz. Yani cebinize uyacak şık bir telefon arıyorsanız ve orta sınıftaki spesifikasyonlar için bile para ödeyecekseniz, Motorola Razr aradığınız model olabilir. Telefonun ön siparişlerinin 26 Aralık 2019'da alınması ve satışlarının Ocak 2020’de başlaması planlanıyor.

motorola razr 2019 katlanabilir akıllı telefon özellikleri

İlk satışının yalnızca Amerika’da başlayacağı telefonun şu an ki piyasa değeri 1.500 dolar olarak belirlendi. Büyük ihtimalle bu fiyatlar üzerinden ülkemizde tercih edilecek bir telefon olmayabilir ama Amerika’da şimdiden yoğun bir beklenti oluşmuş diyebiliriz.

motorola razr 2019 katlanabilir akıllı telefon fiyatları