Youtube'dan Para Kazanmak Çok Zor

17.05.2018 / Bilim / Teknoloji / Genel

Dünyanın en büyük video platformu Youtube 16 Ocak 2018 tarihi itibari ile reklam yayıncıları için kötü haberi duyurdu. Artık her youtuber reklam yayınlayamayacak.

Youtube'dan Para Kazanmak Çok Zor

Günümüzün en popüler mesleklerinden bir tanesi de youtuberlık. Bir youtuber çeşitli videolar çekerek Youtube kanalında paylaşıyor ve belirli izlemeler sonucunda da reklamlardan gelir elde ediyordu.

Youtuberlar reklamlardan gelir elde edebilmek için Adsense hesabı açıyor ve ardından Youtube kanallarını Adsense hesaplarına bağlayarak gerekli onayları aldıktan sonra para kazanmaya başlıyordu.

Artık ne yazık ki bu kadar kolay Youtube’dan para kazanmayacaksınız. Çünkü Youtube 16 Ocak tarihinde yeni politikalar hazırlamış ve kısa süre önce de birçok hesabın reklam özelliğini pasif ettiğini duyurdu.

Youtube kanalınızdan gelir elde etmek istiyorsanız hesabınızın en az 1000 abonesi olması gerekiyor. Bu şartın yanı sıra son 12 ay içerisinde videolarınız 4000 saat izlenmeli.

Youtube Para Kazanma

Peki, bu şartları sağlıyorsanız Youtube’dan nasıl para kazanacağınızı öğrenmek ister misiniz?

İlk yapmanız gereken bir Google Mail hesabınız ile Youtube’da oturum açmanız. Ardından sağ üst kısımda yer alan hesap resminize tıklayın ve İçerik Stüdyosu’na gelin. Menülerden Kanal seçeneğinin hemen altında yer alan Durum ve Özellikler sekmesine gelin. Para Kazanma menüsünün altındaki etkinleştir kısmına tıklayarak bu süreci başlatabilirsiniz.