1:12 Ölçekli Büyüleyici İç Mekanlar

24.1.2020 / Kültür / Sanat / Eğlence

Minyatür sanatçısı Chris Toledo, inanılmaz detaylarla süsleyerek oluşturduğu iç mekanları ve banyo modelleriyle dikkat çekiyor.

1:12 Ölçekli Büyüleyici İç Mekanlar

Chris Toledo, tüm iç mekanları 1:12 ölçekle minyatürleştiriyor. Çektiği fotoğraflarda elini ya da boyutunu bildiğimiz nesneleri kullanmasa bu mikro mekanların ne kadar küçük olduğunu anlamamız mümkün değil. Çünkü oldukça minimal boyutlarda da olsa tasarımlarında kusursuz detaylar söz konusu.

Chris Toledo minyatür tarihi iç mekanlar 1

Sanat ve tarih aşkından aldığı ilhamla oluşturduğu bu minyatürlere olan ilgisinin çocukluğuna dayandığını söyleyen sanatçı şunları ifade ediyor:

Arka bahçemde çubuklardan ve çakıl taşlarından küçük evler inşa ederdim. Minyatürleri ilk keşfettiğimde, ilk görüşte aşk dediğimiz şeyi yaşadım. Daima seveceğim bir sanat formu bulmuştum. Minyatürler bana geçmişten bir anı koruma şansı veriyor ve bunu ellerimde tutup kendi gözlerimle görmeme izin veriyor.

Oluşturduğu ev tasarımlarına, ev eşyalarına ve malzemelerine bir ruh ve nihai gerçeklik vermek için, onların canlı ve yıpranmış görünmelerini sağlayan Toledo, bu eserleri küçük ölçekte çalışmak için de normal meslektaşlarının kullandığı araçların tamamen küçültülmüş versiyonlarını kullanıyor.

Bu sevimli ve çarpıcı eserleri görmek için aşağı doğru kaydırabilir, daha fazlası için sanatçının Instagram hesabını takipte kalabilirsiniz.

Chris Toledo minyatür tarihi iç mekanlar 2

Chris Toledo minyatür tarihi iç mekanlar 3

Chris Toledo minyatür tarihi iç mekanlar 4

Chris Toledo minyatür tarihi iç mekanlar 5

Chris Toledo minyatür tarihi iç mekanlar 6

Chris Toledo minyatür tarihi iç mekanlar 7

Chris Toledo minyatür tarihi iç mekanlar 8

Chris Toledo minyatür tarihi iç mekanlar 9

Chris Toledo minyatür tarihi iç mekanlar 10

Chris Toledo minyatür tarihi iç mekanlar 11