2 Ay Boyunca Aynı Kıyafeti Giydi

5.04.2019 / Moda / Magazin / Genel

Moda sektörünün her geçen gün büyümesi ile alışveriş çılgınlığı giderek yaygınlaşıyor. Ünlü model ise takipçilerini bilinçli tüketici olmaya davet ediyor.

2 Ay Boyunca Aynı Kıyafeti Giydi

Son yıllarda sosyal medyanın da popülerleşmesi ile modeller kendilerini daha fazla ön plana çıkarabiliyor. Bu durum ise en çok moda sektörünü etkiliyor. Moda sektöründe tasarımlar birbiri ile yarışıyor.

Marina Testino

Hal böyle olunca insanların da dolaplarında kıyafetler dolup taşıyor. Tabi bu kıyafetler ücretsiz alınmıyor. Ünlü modellerin sergilediği kıyafetler çok yüksek ücretlere alıcı bulabiliyor. Bilinçsiz tüketiciler ise bu sektör içerisinde kaybolup gidiyor.

Modellik yapan aynı zamanda iş kadını olan Marina Testino isimli bir kadın da tam bu konuda takipçilerine örnek bir davranış sergiledi. Günümüz de insanlar her gün ne giyeceğine karar verirken bile çok fazla vakit kaybediyor. Marina Testino ise iki ay boyunca hep aynı kıyafeti giyerek, insanları bilinçli tüketici olmaya davet ediyor.

Marina Testino

Bu proje için ise kırmızı renkli elbiseyi seçen Testino, bu sayede daha çok dikkat çekeceğiniz düşünmüş. İki ay boyunca aynı kıyafeti giyen model, kıyafetlerini arada sırada yıkadığını söyledi. Projeye başlarken alacağı eleştirilerden korkan Testino, aksine insanların ne giydiğini anlamadığını belirtiyor. Kimse tarafından yargılanmayan Marina Testino, dolaplarından çok fazla kıyafet barındıran insanlara da bir ders vermiş oldu.