2022 Yılında Çıkacak 7 Korku Oyunu

17.04.2022 / Eğlence / Bilim / Teknoloji

2022 yılında çıkması muhtemel 7 korku oyunu, korku sevenlerin ilgisini şimdiden üzerlerine çekti. Gelin bu oyunları beraber inceleyelim.

2022 Yılında Çıkacak 7 Korku Oyunu

2022'de çıkması beklenen korku filmlerini sizler için derledim.

  • Scorn
  • The Outlast Trials
  • The Callisto Protocol
  • Sons of the Forest
  • Martha is Dead
  • Evil Dead: The Game
  • S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

1. Scorn

Scorn, Microsoft Windows ve Xbox Series X/S için Sırp geliştirici Ebb Software tarafından geliştirilen, yaklaşan birinci şahıs biopunk hayatta kalma korku macera video oyunudur. Oyun, görsel sanatçılar H. R. Giger ve Zdzislaw Beksinski'nin eserlerinden esinlenmiştir.

2. The Outlast Trials

The Outlast Trials, Red Barrels tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış yeni bir birinci şahıs psikolojik korku hayatta kalma video oyunudur. Outlast serisinin üçüncü oyunudur, ilk iki oyuna bir ön bölüm olarak hazırlanmıştır. Oyun, gizemli bir Soğuk Savaş deneyinde yaşanan test konularına yer vermektedir.

3. The Callisto Protocol

Callisto Protocol, 2022'de piyasaya sürülmesi planlanan, yaklaşmakta olan bir üçüncü şahıs hayatta kalma korku oyunudur. Oyun, daha önce Dead Space serisini birlikte yaratan Glen Schofield tarafından kurulan Striking Distance Studios tarafından geliştiriliyor.

4. Sons of the Forest

Sons of the Forest, Endnight's The Forest'ın devamı niteliğinde ve hayatta kalma-korku hayranları için çok daha sinir bozucu bir oyun vaat ediyor. Ancak Endnight, kullanıcılarına en iyi oyunu sunduğundan emin olmak istediğinden ve bu nedenle çıkış tarihini birkaç ay geriye çektiğinden, bu korku festivalinin beklemesi gerekecek.

5. Martha is Dead

Martha is Dead, LKA tarafından geliştirilen ve Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S için Wired Productions tarafından yayınlanan bir psikolojik korku oyunudur.

6. Evil Dead: The Game

Evil Dead: The Game, Evil Dead film serisine dayanan yeni bir video oyunudur. Oyun Saber Interactive tarafından geliştirilecek ve Boss Team Games tarafından yayınlanacak. Oyun İşbirliğine dayalı oynanış ve oyuncuya karşı oyuncu mücadelesine sahip olacak.

7. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, Ukraynalı oyun geliştiricisi GSC Game World tarafından geliştirilen ve yayınlanan yaklaşan bir birinci şahıs nişancı hayatta kalma korku video oyunudur.