Bedelli Askerlikte 11.Gün

24.10.2019 / Genel

31. Bedelli olarak Manisa Batı Kışla’da geçirdiğim askerliğimle ilgili aldığım notları sizler için derledim. İşte on birinci günden notlar.

Bedelli Askerlikte 11.Gün

05:30 Kalkış

06:30 Kahvaltıya geçtik.

-Sucuklu yumurta

-Yeşil zeytin

-Kaşar peyniri

-Kutu çikolata

Kahvaltıdan sonra arkadaşlardan ayrıldım ve koğuşa geçtim. Yine içtimadan kaçtım.

09:30 Koğuşta kitap okurken, bizim bölükten bazı çocuklar koğuş temizliğine geldi. Sulu-deterjanlı temizlik yaptılar. Eğer müdahale etmeseydim ranza üstünde kalan ve balkona asılan eşyaları atacaklardı. Hepsini, akşam arkadaşlara geri vermek üzere dolabıma istifledim.

10:00 Aşağıya indim. Bölükteki arkadaşlar, üzerlerine zimmetlenen silahları almaya gelmişlerdi. Gün içinde yine silahlı eğitim yapmışlar.

 

bedelli askerlik silahlı eğitim

12:30 Öğlen yemeği içtimasına da gitmeden direk yemeğe geçtim. Fakat beni yemekhanede terlikle gören komutan geri çevirdi ve spor ayakkabı giyip gelmemi istedi.

-Ezogelin

-Fasulye yemeği

-Etli pilav

-Armut

-Kutu tahin-pekmez

14:30 Komutan yatak istirahati alan arkadaşları yanına çağırmış. Sebebi sabah ve öğlen içtimalarına katılmayışımızmış. Sadece bu uyarı için istirahatten mahrum edilmemiz hiç hoşumuza gitmedi tabi. Akşamında da bu uyarı geçildi. Zaten benim istirahatim de bugünle birlikte sonlandı.

17:00 Arkadaşlar koğuşa gelmeye başladı. Öğleden sonrası yürüyüşle geçmiş. Bir de, operasyona giden bir komandonun çantası ve teçhizatları tanıtılmış.

17:30 Dünyanın İlk Günü isimli kitabı da bitirdim.

18:30 Öğlen bize yapılan tavra kızdığım için akşam yemeği içtimasına da katılmadan yemeğe indim.

-Domates çorbası

-Etli patates yemeği

-Bulgur pilavı

-Çoban salatası

19:30 İçtima. Hemen ardından, silah atışı öncesi uyulacak kurallar okundu. Bu kuralları okuyup anladığımıza dair bizden bir imza alındı. Vakti de sıramızın gelmesini beklerken öldürdük.

21:00 Koğuşa geçtim.

22:00 Yattık.

<<10.Gün     12.Gün>>