Doğum Fotoğrafçılığı Yarışmasının Güçlü Kazananları

10.04.2023 / Kültür / Sanat / Genel

Dünyaya yeni bir hayat getirmek en özel deneyimlerden biridir. Ve doğum fotoğrafçıları sayesinde aileler bu anların kaydını tutabiliyor.

Doğum Fotoğrafçılığı Yarışmasının Güçlü Kazananları

Bu eşsiz fotoğrafçılık kategorisi, bu mahrem anları ve onlarla birlikte gelen çok çeşitli duyguları yakalayabilen profesyoneller gerektirir. Uluslararası Profesyonel Doğum Fotoğrafçıları Birliği (IAPBP) sayesinde, aileler dünyanın her yerinden doğum fotoğrafçılarına erişebilir. Yıllık Doğum Fotoğrafçılığı Görsel Yarışması da, doğumun güzelliğini kutluyor ve duygusunu onurlandıran çalışmaları sergiliyor.

13. yılında olan yarışmada, çalışmalarını doğum detayları, doğum sancısı, doğum anı ve doğum sonrası olmak üzere dört kategoride sunan binlerce sanatçı, suda doğumlardan sezaryenle doğumlara ve bir çocuğun ilk nefesini aldığı inanılmaz ana kadar tüm doğumları yakalıyor.

Ancak doğum yapmanın maalesef her zaman iyi sonuçları olmuyor. Yeni belirlenen alt kategori zorluk ve kayıpla, ölü doğan ve düşük yapmış annelerin de onurlandırılması gerektiğini ve fotoğraf sayesinde kayıp yaşayan ailelerin çocuklarını her zaman yanlarında taşıyabileceklerini umut ediyor.

Bu yılki yarışmanın en iyi görüntülerinden oluşan bir seçkiye galerimizden göz atabilir ve kazananların tamamını görmek için IAPBP'nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Doğum Fotoğrafçılığı yarışması mucize görseller