Fütüristik Seyahat Karavanı

17.04.2023 / Seyahat / Bilim / Teknoloji

Alışılmışın dışında bir karavan olarak üretilen Romotow, dönen şık bölmesiyle piyasadaki en orijinal seyahat römorklarından biridir.

Fütüristik Seyahat Karavanı

Karavanlar çok fazla alana sahip olmakla bilinmez, ancak küçük bir alanı daha büyük hissettirmenin yolları vardır. Romotow bunu çok farklı şekillerde değerlendiriyor. Çift kişilik ya da iki adet tek kişilik yatağa dönüşebilen katlanabilir alanla yemek alanının birleştirildiği römorkta tasarruf edilen alan ilgiyi yeterince çekiyor.

Fakat asıl etkileyici olan kısmı, döndürülerek açıldığında dört ila altı kişilik bir yataklı ana kabinin yanında kapalı bir güverteye sahip olması. Hayranlık uyandıran tasarım, römorkun çatısındaki güneş panellerinin yardımıyla şarj edilen bir lityum pille oluşturulan otomatik bir hidrolik sistemle çalışıyor.

Romotow seyahat karavanı

Mekanizma, kabini 90 derece dışarı doğru iterek bir L şekli oluşturuyor ve güverteyi erişilebilir hale getiriyor. Ortaya çıkan veranda alanı, dış mekân mobilyaları için bolca yer bulunan bir alan haline geliyor. Ek olarak, katlanabilir bir koltuk ve masa gibi seçeneklerle de kullanıcı düşünülüyor.

Ek güneş panelleri, monte edilmiş TV'ler ve bir dış mekan projeksiyon sistemi gibi eklentiler, Romotow'u uzun bir yolculuktan daha fazlası için konforlu hale getiriyor; yani bu adeta, birinin tam zamanlı olarak yaşayabileceği bir ev diyebiliriz.

Yeni Zelanda'da üretilen bu fütüristik seyahat karavanı, şu anda 429 bin Yeni Zelanda Doları; yani yaklaşık 270 bin ABD Doları üzerinden alıcılarıyla buluşuyor.

Romotow seyahat karavanı

Romotow seyahat karavanı

Romotow seyahat karavanı

Romotow seyahat karavanı

Romotow seyahat karavanı

Romotow seyahat karavanı