Keçeden Yapılan Sevimli Köpek Portreleri

29.09.2023 / Kültür / Sanat / Eğlence

Sanatçı Anneli Kirby, iğne keçe tekniğini kullanarak yarattığı özel 3D köpek portrelerinde sevimli yavruları canlandırıyor.

Keçeden Yapılan Sevimli Köpek Portreleri

Portreler, gerçekçiliği Kirby'nin kendi sanatsal yeteneğiyle birleştiren bir tarzda yapılan öznenin önden görünümünü içeriyor. Resim çerçeveleri içine yerleştirilen heykeller, gerçek hayata atlamak üzereymiş gibi görünmek için portrenin kenarlarından dışarı çıkıyor.

Kirby iğne keçeye kendi iki köpeğinin portrelerini yaratmak için başlamış. Başlangıçta yaptığı işlerden hoşnut değilmiş fakat galeri duvarına "eğlenceli bir şeyler" eklemek isteyen sanatçı parçaları çerçevelemiş ve ortaya çıkan sonucu beğenmiş. Bir köpeğin her ayrıntısını yakalamaya çalışmayarak kendi tarzını geliştirmiş.

Bazı harika keçe sanatçıları tarafından yaratılmış inanılmaz derecede gerçekçi parçalar var ve benim parçalarım onlarınkinin yanında daha çok bir karikatür. Bazı sanatçılar üzerine inşa etmek için tel çerçeveler oluşturuyor ve bu da heykellerinin fotoğraf referansına tam olarak uymasına yardımcı oluyor. Ben portrelerimi serbest elle yapıyorum, bu yüzden o kadar kesin değiller. Amacım kendi tarzımı korurken köpeğin kişiliğini yakalamak. Sanırım sanatımı bana özgü olacak şekilde geliştirdim ve umarım müşterilerim de bunu takdir eder.

Amacı soyut olanı vurgulamak olan Anneli Kirby, boyutsallığın ve sabitlenmiş yüzeyin birleşimi, evcil hayvan portresini sergilemenin kolay bir yolunu sağlarken, köpeğin ve sanatçının el işçiliğinin zengin bir görüntüsüne izin veriyor.

Bu özel portrelerinden bazılarını görmek için galerimizi ziyaret edebilir ve daha fazlası için sanatçının Instagram hesabını takipte kalabilirsiniz.

Anneli Kirby needle felted pub portraits gallery