Mutluluğun Ölçüsü Ne?

21.04.2023 / Deneme

İnsanı hayatta tutan büyük olaylar diye düşünürüz. Oysaki diri tutan şeyler hep ufak tefektir.

Mutluluğun Ölçüsü Ne?

Çünkü düşünülmek, sevilmek, değer görmek hep ufak davranışlarla fark edilir. Şimdi sizlere hayatımdaki birkaç anıdan bahsedeceğim. Ve bunun sonunda size sorum: "Gözleri parlatan, tekrar tekrar akla geldiğinde mutlu eden olaylar nelerdir?"

Farklı şehirlerde yaşadığımız için çok nadir görüştüğüm arkadaşım A. ve sene 2019. Ben arkadaşımın bulunduğu şehirdeyim. Görüşme fırsatımız olduğu için kaçıramazdık bu değerli anı. Buluştuğumuzda parmağındaki güzel yüzüğe gözüm takıldı alıp denediğimde ise yüzük bana olmadı. Bir sonraki buluşmamız 2022'de nasip oldu. Buluşmaya benim için yaptırdığı parmağıma tam olan yüzük ile geldi..

Üniversite hayatı gerçek arkadaş kazandırmaz diyenleri yalanlayan dostum İ. Ankara'da yaşayan ailesini görmeye gittiği zaman bir çift siyah kupayı görünce aklına benim gelmemle alması. Benim hakkımda beni tanıyan herkesin bildiği bilgi bardak delisi olmam. İstanbul’a dönüp ilk fırsatta görüşmemizde bardakları verirken "Seni hatırlattı." demesi...

Lise zamanlarımın bana kazandırdığı has kardeşim K'nin özlemine dayanamayıp Kocaeli Üniversitesinde okuduğu zaman bir gün onu ziyarete gittim. Dönüş yolunda otobüste durup duruken sevdiğim yazarın yeni çıkardığı kitabı hediye etmesi..

Y. F. H. Ö. ve ismini yazamadığım arkadaşlarımın hepsi gökyüzü fotoğrafı atıp seni gördüm, sen seversin demesi..

Gerçekten hayatta mutlu eden Elhamdulillah dedirten anlar nelerdir? Neler olduğunu düşünüyorsanız bu bayramda sevdiklerinize hediyeniz olsun.

Bayramınız mübarek olsun. Ve unutmayın mutlu etmek isteyince elbet bir yol bulunur...Kabafii Reklam Alanı