İnziva

İnziva

Bütün nedenli nedensiz, sevimli sevimsiz, saygılı saygısız, sahipli sahipsiz, canlı cansız, manevi dünyevi tüm muhataplarını sor Tanrı'ya!

Tahammül

Tahammül

Çıldırmışçasına yanlışlarında ısrar eden yaşamların boyunduruğu altında yaşamanın mücadelesini veriyorum. Bunlara artık alışmış gibiyim.

Camdaki Adam

Camdaki Adam

Kendi yansımamızı nerede görürsek orayı severiz. Belki bir insanı, bir sokağı, hafızamızda bir leke gibi duran herhangi bir zamanı.

Cebimdeki Toprak

Cebimdeki Toprak

İçim içimi yemiyor değildi cebimdeki toprak tanelerinin nereye ait olduğu. Ama şunu da kabul ediyorum. Toprağın memleketi yoktu.

Cenneti Düşlemek

Cenneti Düşlemek

Cennete gitmeyi hayal ettiyseniz, orada geçirmek istediğiniz sonsuz zamanı neyle doldurmak istediğinizi de düşündünüz mü?

Artık Dizi Film İzlemek Zor mu Geliyor?

Artık Dizi Film İzlemek Zor mu Geliyor?

Web 2.0’dan web 3.0’a geçmeye hazırlandığımız bu yıllarda, insanlar içerik tüketmekten çok üretmeye başladılar desek yanlış olmaz sanırım

Narsist Şovmenler

Narsist Şovmenler

İyiliklerimiz, geçmişin acı olaylarından beslendiği ve insanlardan intikam alma dürtüsüyle yapıldığında yalnızca kaba bir şova dönüşürler.

Kırk Kilitli Sandık

Kırk Kilitli Sandık

Kölem dedi efendi yine. Söyle. Gönlüm memleketinin yollarına düşmüş. Bu diyarın dilencileri bile beni ayıplar olmuş.

Hiç Değilse

Hiç Değilse

Bir Haliç gecesinde sahil kenarında yürürken gökyüzünün, yeryüzündeki tüm atom parçacıklarını kaplaması ile döküldü bu satırlar.

Çiçek Bahçesi

Çiçek Bahçesi

Senin halin de bu manzaranın bahar mevsimi gibidir. Bakışlarında mavinin ve yeşilin bütün tonları. Bütün tonları ilkbaharın ve sonbaharın.

Bodrum'da Tatil Yapmak

Bodrum'da Tatil Yapmak

Arkadaşlarımla gittiğimiz Bodrum tatilimizde neler yaşadık neler.. Bu maceramızı tüm ayrıntıları ile sizlere aktarmak isterim.

The End

The End

Tarih boyunca devletler, süper güçlü kahramanlara ait hikâyeler kurgulayarak, olağan güçlerini süper güç olarak göstermeyi denemişlerdir.

Homelander

Homelander

Süper kahraman figürleri, insanlığa kurtuluş yolunu gösteren metaforlar mıdır, yoksa birer pazarlama aracı olarak mı üretilirler?

The Boys

The Boys

Günümüzdeki diziler; düşünmeyen, sorgulamayan, hayattaki anlam arayışını bile önüne sunulanlar arasından seçen nesiller için üretiliyor.

Kalbe Düşen İlk Mısra

Kalbe Düşen İlk Mısra

Kalbimde kocaman bir sevda var. Ve ben kaleme, mürekkebe ve kağıda güvenemiyorum. Aşkımı anlatmak için bana kim, nasıl yardım edecek?

Çıkar İlişkileri

Çıkar İlişkileri

Hayatı, kelimelerin doğru anlamlarıyla yaşayamayan kimseler, farkında olmaksızın doğru beklentiler üretemeyen kişilere dönüşürler.

Cümle Kapı

Cümle Kapı

Yine elimde ekmek poşetiyle aynı kapının önündeydim. Dedemin kapısı. Babaannemin. Herkesin girdiği ama kimsenin çıkamadığı o kapı.

Altın Bilezik

Altın Bilezik

Hiç ummadığım anda bastırmıştı yağmur. Birdenbire. Gerçi hangi yağmur haber verip yağar ki? Haber vererek mi çıkıyoruz?

Yamalı Pencere

Yamalı Pencere

Sanki yıllardır özlemiş gibi oturdum kalktığım yere. Yamalı pencerenin önündeki koltuğa. Esen rüzgarla hışırdıyordu poşet.

Tutsak

Tutsak

Belki de yüksek sesle dinlenen bir müzik / Şarkı söyleyen birinin sesini kısıyor / Yürüyen bir çift /Tekerlekler altında eziliyor

Humorumu Kaybettim, Hükümsüzdür

Humorumu Kaybettim, Hükümsüzdür

Erşan Kuneri’nin belden aşağı olarak hafifletilen senaryo dilinden bahsetmeye gelmeden evvel Cem Yılmaz’ın öfkesinden bahsetmek gerekebilir.

Gerçeğin Ölümü

Gerçeğin Ölümü

Dönüyorum gidemediğim yolları / Bilmediğim yollar acımasız / Papatyalardan cam parçalar döşenmiş / Kokusu başımı döndürüyor

Gazoz Kapağımdaki Arı

Gazoz Kapağımdaki Arı

İnanmıştım. Bu sefer gazozumla kekimi aynı anda bitirmeye inanmıştım evin karşısındaki bakkaldan alırken. Neyine inandıysam?

İpten Kumaşlar

İpten Kumaşlar

Hızlı yürüyordum. Arkamdan biri beni kovalıyormuş gibi. Kovalıyormuş. Çokça sonra öğrendim. Sahiden nereye gidiyordum ben böyle?

Modern Kavimler Göçü

Modern Kavimler Göçü

Gelişmiş, rafine toplumlar ve sistemler, ilkel toplumlara göre kaosa, büyük değişimlere ve dengesizliklere karşı daha dayanıksızdır.

Sayfalar 1-25 (Toplam:203)
Sayfa:1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9« Önceki · Sonraki »