Delim

5.02.2020 / Deneme

Ben dedi oğlan. Bilirim ki neticede bir et parçasıdır kalp dedikleri şey. O yüzden gönlünden geçenle sev beni. Talipliğim ömrünedir.

Delim

Ne kadar zamandır beklediğini oğlan bile unutmuştu artık. Epey vakit olmuştu kalbi böyle çarpmayalı. Gözleri büyüdükçe büyüdü. Titredi elleri. Sonra döndü sevdiceğine. Ben dedi. Ben senden ibaretim. Seni nasıl sevmem. Doğrusunu Allah biliyor ki senden başkasına ait değil kalbim. Bekledim seni. Bahar mevsimleri hüzne dönüşünceye kadar bekledim. Senden başkası için atmadı yüreğim. Başkasının gözlerine değmedi gözlerim. Dilim yalan derse canımı alsın Allah. Ben geleceğini ümit ederek kalbimi muhafaza ettim.

Ben geleceğini ümit ederek kalbimi muhafaza ettim

Kalbi titredi kızın. Hızlanmaya başladı nabzı. Bunlar nasıl güzel sözlerdi böyle. Az zaman geçmesine rağmen bütün vücudunu saran bu sıcaklık neyin nesiydi. Oğlana karşı duyduğu bu tanışıklık hissi de nereden geliyordu. Yüreği kan revan içerisinde kalmış gibiydi.

Susmadı oğlan. Devam etti. Allah ruhlarımızı yarattığı zaman sordu: Ben sizin Rabbiniz değil miyim? Ruhlarımız da hep beraber cevap verdiler: Beli efendim. Sen bizim Rabbimizsin. Acaba diyorum. Bu şahitlik esnasında yanımda yöremde sen mi vardın. Ruhum ruhuna yakın bir yerde miydi? Yoksa başka türlü nasıl açıklarım kalbimin sevincini. Biliyorum. Sokaktaki herhangi bir rastlantının sonucu değil yüreğime tattırdığın bu sıcaklık.

Baştan ayağa bir titreme aldı kızı. Ölecekmiş gibi hissetti kendisini. Acaba Allah gönlüne gerçekten de bu delikanlının adını mı yazıvermişti. Onun yüreğine mi düşmekti nasibi. Günlerce düşündü, bekledi. Kendisine sordu, kendisiyle kavga etti. Bir çıkar yol aradı. Bilemedi ne yapacağını. Sebepsiz yere ısınıvermişti ya yüreği. O esnada bir ayet yetişti imdadına. Şahitlik etti: ‘Kalpleri birbirine ısındıran ancak Allah’tır.

Kalpleri birbirine ısındıran ancak Allah’tır

Oğlanın sesiyle kendine geldi kız. Ben dedi oğlan. Bilirim ki neticede bir et parçasıdır kalp dedikleri şey. O yüzden gönlünden geçenle sev beni. Talipliğim ömrünedir. Kederine ve sevincine ortak olmaktır niyetim. Ben gönlünü Rabbim’den emanet bilip başımın üzerinde taşırım. Kalbine bir muştu düşsün artık. Yoluna helal et beni. Ömrüne ortak et beni.

Öylece hareketsiz kaldı kız. Dokunsa birileri yanıp tutuşacaktı kâinat. Bir damla yaş düştü gözlerinden. Anlamıştı. Bir rüya ya da hayal değildi bu. Diline tek tek düştü sözcükler:

Sen dedi kız. Sen bana ne yaptın böyle. Bu dokunduğun yüreğimdir. Kalbim kuş olup göğe uçacak neredeyse. Seni sevmiyor değilim. Ama dikkat et. Göründüğümden fazlasıyım. Ayaklarımın altına yazıldı cennet. O yüzden besmeleyle sev beni. Besmeleyle sev ki Allah sevgimize bereketinden katsın. Seni bana, beni de sana bağışlasın.

Oğlanın yüreğinde tek niyet, dilinde tek kelime. Rabbim şahitlik et. Onu sevmeye:

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM..

 Kabafii Reklam Alanı