Peri Masalı Tasarımlı Elbiseler

09.05.2022 / Kültür / Sanat / Genel

Fransız tasarımcı Sylvie Facon narin ipek önlükleri, nakış, boncuk ve boyama ile süsleyerek peri masallarını andıran elbiseler tasarlıyor.

Peri Masalı Tasarımlı Elbiseler

Bir eseri için 190 saatten fazla titiz bir çalışma yürüten sanatçı, tüm korsajı bir tuval olarak kullanmaya çalışıyor. Tasarladığı giysilere daha yakından baktığınızda, neden bu kadar çok zaman harcadığını anlamanız kolaylaşıyor.

En son eserlerinden biri, yapraklı bir bordürle çerçevelenmiş pastoral Avrupa manzarasının romantik bir tasvirini içeriyor. İlk göze çarpan iki uzun ağaç detayında, üç boyutlu bir doku oluşturmak için yaprak taçlarını çok sayıda düğüm ve boncukla dolduran Sylvie Facon, dallarının arkasında etrafı çalılar ve çiçeklerle dolu inişli çıkışlı tepelerle bir kale görüntüsü oluşturmuş. Resmin tamamını, benek pullarla süslenmiş bir çift kahverengi renkli yaprağın narin çerçevesinin içine yerleştirilmiş.

Bu elbisenin korsajı her ne kadar en dikkat çeken noktası olsa da, tasarımın geri kalanı da aynı derecede göz alıcı bir tarza sahip. Örneğin, omuzlara takılan metalik asma detaylı yarı saydam ve zümrüt yeşili bir pelerin, kullanıcının kollarında ve sırtında narince dalgalanıyor. Benzer şekilde, elbisenin eteği, kalçalar boyunca aynı gümüşi sarmaşıklardan bazılarına ve elbisenin dibine doğru koyulaşan bir degradeye sahip.

Bu göz dolduran giysi tasarımlarından bazılarını görmek için galerimizi ziyaret edebilir ve daha fazlası için sanatçının Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Sylvie Facon dress design gallery