Samimi Yaban Hayatı Portreleri

04.08.2022 / Çevre / Kültür / Sanat

Fotoğrafçı Donal Boyd, vahşi yaşamla ilgili samimi ve eşsiz görüntülerini özel olarak hazırladığı çelik kamera kutusu sayesinde oluşturuyor.

Samimi Yaban Hayatı Portreleri

Tasarladığı kamera kutusu sayesinde stratejik olarak aslanların, fillerin ve diğer Afrika vahşi yaşam formlarının önüne yerleştirerek bu hayvanların yenilikçi görüntülerini elde eden Boyd, insanlarla vahşi yaşam arasındaki boşluğu kapatıyor.

İşi konusunda tutkulu popüler fotoğrafçı, görüntüleri aracılığıyla vahşi yaşamın mevcut durumuna daha fazla ilgi çekmeyi umuyor. Hayvanların kamera kutusuyla etkileşime girmesi arzusu bu ilgiden doğuyor. Kamerayı fark ettiklerinde, kişiliklerini uzaktan mümkün olmayan bir şekilde belgeleyebiliyor.

Fotoğraflarında, bir leoparın gözündeki merakı ve kutunun çelik yüzeyini hisseden bir fil hortumunun güzel kırışıklıklarını görüyoruz. Aynı zamanda görüntüler, hayvan davranışları hakkında fikir veren kuş bakışı bir perspektife de sahip.

Bu yaratıklara ve onların korunmasına olan tutkusu göz önüne alındığında, Donal Boyd'un çalışmalarını ve yaratıcı sürecini paylaşmayı sevmesi şaşırtıcı değil. Adorama TV'deki In the Field with Donal Boyd adlı dizisi, çalışmalarına inanılmaz bir bakış açısı getiriyor.

Bu samimi yaban hayatı portrelerinden bazılarına göz atmak için galerimizi ziyaret edebilir ve daha fazlası için sanatçının Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Donal Boyd wild life photographer gallery