Tüyler Ürpertici Okyanus Dioramaları

25.12.2020 / Kültür / Sanat / Genel

Japon sanatçı Thalasso Hobbyer, talassofobiden esinlenerek okyanustaki yaratıkları betimleyen diorama heykeller oluşturuyor.

Tüyler Ürpertici Okyanus Dioramaları

Okyanusun derinliklerinde yatan şeylerden korkuyor musunuz? Eğer öyleyse, yalnız değilsiniz. Derin su korkusunu ifade eden talassofobi, dörtte üçü su olan dünyamızda aslında birçok insanda mevcut olan bir fobi. Canlı çeşitliliği açısından da oldukça zengin olan sular, özellikle okyanuslar baz alındığında ve bu canlı türleri ile nadiren irtibata geçebildiğimiz düşünüldüğünde bu oldukça makul bir korku sebebi sayılabilir.

thalasso hobbyerin talassofobiden ilham alarak oluşturduğu okyanus dioramaları

Thalasso Hobbyer de talassofobiyi ilham kaynağı olarak kullanarak, oldukları halden biraz daha büyük ve gerçekliğe yakın korkunç su yaratıkları oluşturarak bu korkunun özüne iniyor. Ünlü diorama sanatçısının her bir parçaya kattığı hayranlık uyandıran ince işçiliği, heykellerin dehşetini ortaya koyuyor. Reçine suyu gerçekçi bir okyanus imajı verirken, çim, ağaç, kaya ve ahşap gibi diğer çevresel unsurlar titizlikle boyanıp yontuluyor. Hepsi bir gerilim duygusu oluşturarak sizi korkunun kucağına atıyor.

Derin su korkunuz olmasa dahi sizi bu konuda şüpheye düşürebilecek tüyler ürpertici dioramaları görmek için galerimizi ziyaret edebilir ve daha fazlası için Hobbyer’in Instagram hesabını takip edebilirsiniz.