8 Yaşında Şirket Kuran Aaron'un Hikayesi

17.12.2020 / Genel / Ekonomi

Annesinin pandemi sürecinde aniden işsiz kalması sebebiyle bitki satmaya başlayan Aaron Moreno, işini küçük bir işletmeye dönüştürdü.

8 Yaşında Şirket Kuran Aaron'un Hikayesi

Çocukken geçiminizi sağlamak için ebeveynlerimize fazlasıyla güveniriz. Ancak, 8 yaşındaki Aaron Moreno, COVID-19 sebebiyle annesinin iki işini de kaybetmesi ve bir barakada yaşamak zorunda kalmalarının ardından yardım etmek için elinden geleni yapmaya karar verdi ve Doğu Los Angeles'ta oturdukları mahallede bitki satmaya başladı.

Mülteci bir ailenin tek erkeği olan Aaron pandemi sürecinde annesi işsiz kalınca onlara bakmaya karar verdi

Mülteci bir ailenin üyesi olan Aaron’un hikayesi ise trajik olduğu kadar ilginç de. Aslında, her gün evlerinin önünden geçen dondurma kamyonunda satılan cheetos cipslere karşı doğal bir çocukluk ilgisi duyan Aaron, annesi Berenice Pacheco’nun kazandığı para ancak geçimlerine yettiği için kendi kazandığı bir ücretle hevesini gidermeye karar verdi. Az miktardaki harçlığı ile sukulen alıp komşularına satan ve kazandığı ile cheetos yiyen Aaron’u, bu işe devam etmeye zorlayan ise annesinin pandemi sürecinde aniden işini kaybetmesi oldu.

Belgesiz bir şekilde çalıştığı için işini kaybettiğinde ne bir tazminat ne de bir işsizlik maaşı alabilen anne Pacheco, yaşadıkları zor durumdan dolayı Aaron’un ve 2 yaşındaki küçük kızı Alani’yi yanında tutarken 10 yaşındaki kızı Ayleen’i Meksika’ya göndermek zorunda kaldı. “Beni koruyacak ne bir yasa ne de bir tanıdığım vardı!” Tek başımaydım ve geceleri çocuklarım beni duymasın diye içime içime ağlıyordum ve geri kalan hayatım boyunca uyumak istiyordum.” diyerek yaşadığı zor durumu dile döken Pacheco’nun imdadına ise Aaorun yetişti.

8 yaşındaki genç girişimci, kaktüs satarak başladığı işi büyüterek Aarons Garden şirketini kurdu

Cheetos için bir kez kazanç elde eden genç girişimci, bunu devam ettirebileceğini düşündü ve ufak bir sermayeyle dikensiz küçük kaktüsler satarak başladığı işi tam anlamıyla başarılı bir bitki dükkanına dönüştürdü. Bu dönüşüm sonrasında ailesine daha iyi bir yaşam sunan Aaron's Garden adlı kendi şirketini yönetmeye başlayan Aaoron için tek sevindirici haber bu değil. Tüm bu hikaye ve iş sebebiyle sosyal medyada viral olan aile, bir bağışçı tarafından Ayleen’in Amerika’ya getirilmesine ön ayak olmasıyla tekrardan bir araya gelmiş oldu.

Çarpıcı bir film senaryosu gibi ilerleyen Aaron’un hikayesinin mutlu sonla bitmesi hepimiz için sevindirici. Şimdi rahat bir nefes alıp bu genç iş adamının Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Aaron bitki satarak büyüttüğü işi sayesinde kız kardeşi Ayleen ile de tekrar bir araya geldi