Aldığı Pudingler ile Bedava Uçan Adam

04.01.2024 / Genel

Puding kutularında promosyon kodu var diye 12.150 adet puding satın alıp, bunları mile çeviren David Phillips‘in enteresan hikayesi…

Aldığı Pudingler ile Bedava Uçan Adam

1999 yılında sıradan bir market alışverişi sırasında, Healthy Choice markasının her kutu pudingde 50 mil uçuş hediye ettiğinin farkına varan David Phillips, başarılması zor bir hikâyenin altına imzasını atmış durumda.

Her bir kutu puding 50 mil hediye ediyordu. İşin ilginç kısmı ise pudingler 50 milden daha ucuza geliyordu. Bunu fırsata çevirmek isteyen Phillips, yaptığı hesaplama sonrasında 12.150 tane pudingi 3140 dolar karşılığında satın aldı.

Healthy Choice firması, yaptığı kampanya ile promosyon kodlarını Mayıs ayına kadar sisteme dahil ettirenler için 50 mil yerine 100 mil vereceğini söyledi. Bu kampanya şartını yerine getirmek için David’in sadece puding alması yetmiyordu.

Puding kutularındaki promosyon kodlarını kuponlara tek başına yazamayacağını anlayan David Phillips, bir yardım kuruluşu ile anlaştı. Pudingleri yardım kuruluşuna bağışlayan David, karşılığında kodların kuponların doldurulmasını istedi.

Tüm kuponları Mayıs ayına kadar eksiksiz dolduran David, toplamda 1 milyon mil hediye kazanmış oldu. Bu millerin tamamı Advantage Program hesabına aktarıldı ve bir de Gold Üyelik tanımlandı. Ayrıca milleri kullandıkça da mil kazanmaya devam edecek.

Kazanılan miller karşılığı;

  • 31 kere Avrupa
  • 42 kere Hawaii
  • 21 kere Avustralya veya 50’den fazla kez ise Amerika içinde uçuş gerçekleştirebilmektedir.

Bunların yanı sıra David, yardım kuruluşuna yaptığı bağış nedeniyle 815 dolar da vergi indirimi kazandı.

David Phillips, şuanda sürekli bedava uçuşlar yapmakla birlikte Gold Üyeliği sayesinde de gittiği havalimanlarında bedava konaklama ve yemek haklarında faydalanıyor.