Bedelli Askerlikte 16.Gün

25.10.2019 / Genel

31. Bedelli olarak Manisa Batı Kışla’da geçirdiğim askerliğimle ilgili aldığım notları sizler için derledim. İşte on altıncı günden notlar.

Bedelli Askerlikte 16.Gün

04:00 Bel ağrılarımdan dolayı erkenden kalktım. Normalde izin verilmemesine rağmen, yürümem ve biraz spor yapmam gerektiği için koğuş dışına çıktım. Biraz turladım. Ancak kendime geldim.

06:30 Kahvaltıya geçtik.

-Poğaça

-Siyah zeytin

-Kutu krem peynir

-Kutu çikolata

07:15 Mıntıka temizliği.

07:45 İçtima. Yine revir sırasına girenlerin arasındaydım.

08:15 Revire geldik.

08:30 Komutan revire gidenleri geri çağırdı. Fakat odasına giren ere “tamam, gidebilirsiniz.” demiş. Yani, ne desek bilemedik.

08:45 Tekrardan revire döndük. Fakat bu gecikmeden dolayı öğlene kadar maalesef bizim bölüğe sıra gelmedi.

12:15 İçtima.

12:30 Öğlen yemeğine geçtik.

-Pirinç çorbası

-Kızartma

-Elbasan tava

-Aşure

-Çamlıca gazoz

14:00 İçtima. Öğleden önce işimiz hallolmadığı için yeniden revire gittik. Revirde durumumu izah ettim. Zaten daha önce sağlık belgeme yazılan “ağır idmandan muaftır” yazısı benim için yeterliymiş ama komutanlar bazen sıkıntı çıkardığı için ben teyit etmiş oldum durumu.

15:00 Tören alanına geldik. Diğer arkadaşlar yürüyüş çalışırken biz izledik.

16:00 Bölük tören alanından amfiye geçerken, ben de namazı kaçırmamak için koğuşa geldim. Ardından da direk yatağıma çıktım.

Askerlik başlayalı beri hasta olan ve hemen yan ranzamda yatan virüs kod adlı arkadaşımın ateşi fazlaca yükseldi. Biz de müdahil olmak için gördüğüm tüm erlere, çavuşlara ve komutanlara durumu bildirdik. Günün nöbetçi çavuşuna gelene kadar hiçbir şey yaptıramadık. Neyse, arkadaşın yürüyemeyecek halde olduğunu söyleyince ambulans çağırdı. Bu işlem biraz yılan hikayesine döndü tabi. Kışla içinde bulunan ambulans ancak yarım saat sonra gelebildi. Askeri sistem!

Arkadaşa revirde serum vermişler. Kendine gelmiş biraz olsun. Ardından yürüyerek kışlaya gelmesi için badim kendisine eşlik etti.

17:00 Tören alanında içtima var deyip herkesi toparladılar. Ben de gidiyordum ki amfi bölgesinde bir asteğmenin bazı erlerle evrak işi yaptığını gördüm. Aralarına sızdım. İşler bitince yemekhane bölgesine geçtim.

18:00 Yemekhane bölgesinde içtima.

18:30 Akşam yemeğine geçtik.

-Sebze çorbası

-Tavuk but (x2)

-Pilav

-Ayran

19:30 İçtima.

21:30 Yattık.

<<15.Gün     17.Gün>>