Bir Sanatçının 20 Yılı: Daniel Arsham

01.12.2023 / Kültür / Sanat / Genel

Sanatçı Daniel Arsham ve Fransız galerici Emmanuel Perrotin, işbirliklerinin yirminci yılını ikili bir sergiyle kutluyor.

Bir Sanatçının 20 Yılı: Daniel Arsham

Bu vesileyle New York ve Paris'te düzenleyecekleri sergilerde Arsham, son yirmi yılda geçirdiği sanatsal evrimi yansıtan eserlerini görücüye çıkardı. 20 Yıl, Arsham'ın kültürel nesneleri yavaş yavaş aşınan arkeolojik eserlere dönüştürdüğü kariyerine harika bir saygı duruşu niteliğinde.

Perrotin'deki hem Paris hem de New York sergilerinde Arsham'ın imzası niteliğindeki aşınmış heykeller yer alıyor. R2-D2 ve C-3PO'nun enstalasyonda yer aldığı Star Wars ile yeni bir işbirliği yapan Arsham sadece popüler kültürden faydalanmıyor. Rönesans heykelinin güncellenmiş yorumları hem heykeller, hem çizimler hem de resimler şeklinde sergilerin her yerine serpiştirilmiş durumda.

Aslında 20 Yıl, Arsham'ın erken dönemdeki ana mecrası olan resme bir dönüş niteliğinde. Perrotin ile 20 yıllık ilişkisi üzerine düşünen sanatçı için bu bilinçli bir seçimdi.

Bu harika serginin nadide parçalarından bazılarına göz atmak için galerimizi ziyaret edebilir ya da daha fazlası için sanatçının Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Daniel Arsham Twenty Years gallery