Çarpıcı Metalik Hayvan Heykelleri

02.10.2023 / Kültür / Sanat / Genel

Avustralyalı sanatçı Georgie Seccull, kedigillerin, kuşların ve diğer canlıların etkileyici heykellerini çok sayıda metal şerit kullanarak yaratıyor ve sonuçta her çalışmayı enerjiyle dolduran geniş çizgiler ortaya çıkıyor.

Çarpıcı Metalik Hayvan Heykelleri

Seccull'un tercih ettiği malzeme paslanmaz çelik olsa da, onu kıvrımlı formlar halinde yeniden şekillendirerek çok daha akıcı görünmesini sağlıyor. Kendi dinamik stilinde hayal ettiği ve canlandırdığı küçüklü büyüklü yapıtlarıyla ilgili şunları söylüyor:

Sert ve ağır çeliği yaşamın ve gücün akışkan ifadelerine dönüştürüyorum, her zaman parçaların akışı ve sonucu yönlendirmesine izin veriyorum. Bu yaratım yolculuğunda, tezahür etmemiş olandan tezahür etmiş olana, ruhtan maddeye, kendimi teslimiyetin gücüne hayranlık duyarken bulmaya devam ediyorum ve karşıt güçlerin uzlaşmasına güveniyorum.

Her heykel düzinelerce ayrı metal parçası içeriyor gibi görünüyor. Bunlar, hayvanın nihai formuna ulaşana kadar bazen bir örgü gibi iç içe geçerek üst üste diziliyor. Heykeller bu tarzda sadece hafif görünmekle kalmıyor, aynı zamanda her an harekete geçebilecekmiş gibi de görünüyorlar.

Georgia Seccull'un çarpıcı heykellerinden bazılarını görmek için galerimizi ziyaret edebilir ve daha fazlası için sanatçının Instagram hesabını takipte kalabilirsiniz.

Georgia Seccull metallic animal sculpture gallery