Yaban Hayatın En Komik Anları Seçiliyor

08.04.2022 / Kültür / Sanat / Çevre

Her yıl yaban hayatının komik yüzünü görme şansını bulduğumuz Comedy Wildlife Photography Awards, bu sene de yüzlerimizi gülümsetiyor.

Yaban Hayatın En Komik Anları Seçiliyor

Konsepte uygun olması açısından 1 Nisan Şaka gününde başlayan 2022 yarışması, yüzlerce fotoğrafa sahne oluyor ve yaban hayatına dair heyecanı bir kat daha yükseltiyor. Birbirleriyle şakalaşan iki yavru ayıdan aralarındaki komik sohbete kıkırdayan tilkilere kadar birçok fotoğraf, “vahşi” olarak tanımlanan bu dünyayı eğlenceli bir hale bürüyor.

Ödülün sahibi olmak isteyen yüzlerce profesyonel fotoğrafçı, en komik ve en iyi vahşi yaşam anını yakalamak için birbiriyle yarışıyor. Fakat asıl mücadele kendileri için değil; yarışma gelirleri yaban hayatına fayda sağlamak için kullanılacak.

Etkinliğin altı kategorisinde (Havadaki Yaratıklar, Karadaki Canlılar, Sualtı Kategorisi, Video Kategorisi, Gençler Kategorisi ve Portföy Kategorisi) yarışmak için hala geç değil. Ödüllü komedyen Russell Kane, sualtı filmi ve dalış meraklısı Luke Inman ve dünyaca ünlü vahşi yaşam fotoğrafçıları Daisy Gilhardini, Will Burrard-Lucas ve Tim Laman gibi jüride çok çeşitli uzmanların yer aldığı yarışmaya katılmak ücretsiz.

Eğer dâhil olmak isterseniz başvurunuzu 1 Eylül 2022 tarihine kadar yapabilirsiniz. Kazananların Aralık ayında açıklanacağı Komik Yaban Hayatı Fotoğraf Ödülleri’nde, ilham alınası fotoğraflardan bazılarını görmek için galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Comedy Wildlife Photography Awards 2022 gallery