CLIP İle Bisikletinizi Gazlayın

13.01.2021 / Bilim / Teknoloji / Genel

Bisiklet sürmek keyifli olmasının yanı sıra egzersiz yerine de geçiyor fakat zaman zaman bazı yolculuklarda biraz yorulabiliyoruz.

CLIP İle Bisikletinizi Gazlayın

Bunun için çoğu zaman elektrikli ya da motorlu bisikletleri tercih etme gereksinimi duyabiliyoruz ancak bu ürünler de pahalı oluyor ve sıklıkla çalınıyor. Aynı zamanda egzersizden de yoksun bırakıyor. Tüm bu nedenler ile Brooklyn’de bulunan bir girişimci, herhangi bir bisikleti elektrikli bir motora dönüştüren, taşınabilir ve çıkarılabilir bir e-motor olan CLIP'i tasarlamaya karar verdi.

taşınabilir ve çıkarılabilir clip modülü ile bisikletinizi elektrikli ya da motorlu bir bisiklete dönüştürebilirsiniz

Elektrikli bisiklete dönüştürme kiti, şekli de ona benzediği için adını, toka, rozet vb. şeyleri tutturmaya yarayan yaylı düzenek klipsten alıyor. Hibrit bisikletlerle de uyumlu olan CLIP, bir dizüstü bilgisayar kadar hafif, sırt çantanıza sığacak kadar küçüktür ve gerektiğinde bisikletinize kolayca takıp çıkarabileceğiniz pratikliktedir.

Siyah çerçevesi ve fırçalanmış alüminyum yan panelleri ile her bisiklette şık ve modern görünümü olan dönüşüm cihazı, 36V, 144Wh pil ile çalışan 450W motor içerir ve taşıtların 10-15 mil (yaklaşık 45 yolculuk) içinde maksimum 24kmh / 15mph hıza ulaşmasını sağlar. CLIP ayrıca sadece 40 dakika içinde tam olarak şarj edilebilir; böylece her an kullanıma hazır olur.

CLIP'in kurucu ortağı ve CEO'su Somnath Ray, bu modülü, bisikleti özellikle şehir içi yolculuklarda kullanan geniş bir demografiye uygun olarak hazırladıklarını ifade ederek şunları söylüyor:

Taşınabilir ve hafif bir şey üretmeliydik. Her kullanımdan sonra kolayca sökülebilir ve yanınıza alabileceğiniz bir şeyin çalınmasından endişe etmenize de gerek olmaz. Ayrıca bu şekilde bisikleti olmayan birisi bile bir otomattan bisiklet kiralayıp işe gidip gelirken yanında taşıdığı bu modülü kullanabilir.

Siz de bir bisiklet kullanıcısıysanız ya da bu sayesinde kullanmayı düşünüyorsanız, CLIP modülüweb sitesinden ön siparişinizi verebilirsiniz.

bir laptop kadar hafif ve sırt çantanıza sığacak kadar küçük clip aparatını yanınızda taşıyabilirsiniz