'En Büyük Haber' Tiyatro Oyunu

22.12.2021 / Kültür / Sanat / Genel

Bugüne dek çeşitli illerde 200’den fazla kez oynanan Tiyatro Külliyen’in yetişkin komedi oyunu bu sefer Üsküdar’da sahneleniyor.

'En Büyük Haber' Tiyatro Oyunu

Dünyada 6 ülkede ve yüzlerce şehirde iki binden fazla sahnenin tozunu alan Tiyatro Külliyen ekibinin en beğenilen oyunlarından olan “En Büyük Haber”, 24 Aralık Cuma günü saat 20:00’da İstanbul Anadolu yakasında Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde sergilenecek.

Oyuncu kadrosunda bulunan Yunus Emre Obut (Yazan-Yöneten), İsmail Volkan Ceylan, İsmail Emre Biliciler, ve Osman Doğan (Genel Sanat Yönetmeni) ile güldürüye doyacağınız düşündürücü oyunun konusu şöyle:

İflas etmiş bir fabrikatör olan Muhsin’in, haciz ve davaların etkisinden uzaklaştırmak için kızını ve karısını memlekete yollamasıyla başlayan hikâye, fakir bir semtte tuttuğu tek oda bir ofiste devam ediyor. Derin bunalımından intihar ederek kurtulmayı planlayan ana karakterimiz, bir de köylüsü olduklarını iddia ederek ofise gelen Sefer ve Ziya ile uğraşmak zorunda kalır.

Sefer ve Ziya’nın asıl amacı ofiste bulunan kasayı soymaktır. Fakat soygun esnasında yanlışlıkla önlerine düşürdükleri Kur’an-ı Kerim ile birlikte, hikâyemizin üçlüsü için olaylar bambaşka bir hal alacaktır.

24 Aralık Cuma günü saat 20:00’da Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde sergilenecek tiyatro, İstanbul’da Aralık ayının son iki oyunundan biri. Bu muhteşem komediyi kaçırmamak için şimdiden yerinizi tutun. Bilet satın almak için tıklayabilirsiniz.

Tiyatro Külliyen En Büyük Haber Bilet Satın Al