En İyi 9 Arkadaşlık Uygulaması

21.05.2018 / Bilim / Teknoloji

Mobil cihazların hayatımıza girmesi ile birlikte sosyal medya uygulamaları da bir hayli arttı. Günümüz gençlerinin birçoğu gerçek arkadaşlık yerine sanal arkadaşlığı tercih etmeye başladı. Artık insanlar kişiler ile ilk önce sanal ortamda arkadaşlık kurup daha sonra gerçek ortamda buluşmaya başlıyor.

En İyi 9 Arkadaşlık Uygulaması

Arkadaşlığın sanal âlemde kurulması ile birçok engel de ortadan kalkmış oluyor. Dünyanın öbür ucundaki bir kişi ile saniyeler içerisinde sohbet edebiliyorsunuz. Durum böyle olunca arkadaşlık uygulamaları da bir hayli popüler oluyor.

Şimdi gelelim dünya genelinde en çok tercih edilen arkadaşlık uygulamalarını açıklamaya. Aşağıda yer alan uygulamaları kurarak dünya genelinde yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

1. Tinder

İlk patlamasını 2015 yılında yaşayan bu uygulama, 50 milyondan fazla kişiye ulaşmıştı. Günümüzde de gençlerin en çok tercih ettiği Tinder, cihazınızın konumunu kullanarak çevrenizde bulunan diğer kişileri size gösteriyor. Üstelik cinsiyet ve yaş filtrelemesi de yapabiliyorsunuz. Eşleştiğiniz kişiler ile sohbet ederek yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

2. Skout

Dünya genelince kullanılan bir diğer uygulama Skout ile uygulama üzerinden sohbet edebiliyorsunuz. Ayrıca bu uygulama ile kullanıcılar birbirlerine hediyeler de verebiliyor. Skout size fotoğraf paylaşabileceğiniz bir platform sunuyor.

3. Happn

Happn diğer uygulamalara göre biraz daha farklı bir mantıkla çalışıyor. Günlük hayatınızda karşılaştığınız kişileri size uygulama içerisinde buluyor ve ana sayfanızda gösteriyor. Üstelik bu kişiler ile en son ne zaman karşılaştığınızı da size belirtiyor. Happn bu özelliği ile pek çok arkadaşlık uygulamasından farklı özelliklere sahip olarak karşınıza çıkmış oluyor.

4. Siberalem

Türkiye’nin en büyük ve güvenilir arkadaşlık sitesi olarak yola çıkan ve mobilde de yeni arkadaşlar bulma ve ilişkiler kurma imkanı tanıyan Siberalem, kullanıcıların kriterlerini belirleyerek diğer kullanıcılarla tanışmasını sağlıyor. Favori kullanıcılarınızı arkadaş listenize ekleyebilir, profilinizle ilgilenenleri görüntüleyebilirsiniz.

5. Lovoo

40 milyonu aşkın kullanıcısıyla en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Lovoo, çevredeki kullanıcılarla tanışmanızı, ilgi alanlarınız üzerinden sizinle aynı konulara ilgi duyan diğer kullanıcılara ulaşmanızı sağlıyor. Ayrıca etiketler ve kullanıcıların profillerine girdiği hikayeler üzerinden eşleşmeler gerçekleştiriyor.

6. MeetMe

Yaklaşık 100 milyondan fazla kullanıcısı olan MeetMe ile arkadaşlarınıza fotoğraf ya da video gönderebilir ve sohbet edebilirsiniz.

7. Tango

Dünya genelinde en çok bilinen ve tercih edilen uygulamalardan bir diğeri de Tango. Kullanıcılar hem mesajlaşma hem de sosyal ağ olarak kullanabiliyorlar. Kullanıcıları arasında sesli ya da videolu görüşme imkanı sunan Tango’nun 300 milyondan fazla aktif üyesi olduğu biliniyor.

8. Azar

Son zamanlarda çok sık reklamları ile karşılaştığımız Azar, ülke farketmeksizin herkes ile görüntülü sohbet etme imkanı sunuyor. Bu uygulama ile farklı ülkelerden farklı kültürlerde insanlar ile görüntülü sohbet edebilirsiniz. Ayrıca görüntülü sohbetlerinize efekler de ekleyebilirsiniz.

9. Instagram

Instagram aslında fotoğraf ve video paylaşabileceğiniz bir sosyal medyadır. Fakat günümüzde insanların en çok kullandığı uygulama haline gelen Instagram’da birçok yeni sanal arkadaşınız olabilir.

Kapak görseli: Pixabay