TiktTok'un Para Kazandıran Yaratıcılık Programı

05.05.2023 / Bilim / Teknoloji / Ekonomi

Tiktok, “Yaratıcılık Programı” adını verdiği kullanıcılara para kazandırmayı sağlayacak yeni programını kullanıma sunduğunu açıkladı.

TiktTok'un Para Kazandıran Yaratıcılık Programı

Tiktok Yaratıcılık Programı, kullanıcılara para kazandırmak için geliştirilmiş bir yöntemdir. Bu yöntemde ise dört şartı yerine getirmeniz gerekiyor.

Tiktok tarafından duyurusu yapılan yeni program ile kullanıcılar artık daha kolay para kazanmaya başlayacak. Para kazanmak için ise alışılagelmişin dışında kısa videolar yerine 1 dakikadan uzun videolar çekmek gerekiyor.

Kullanıcıların para kazanması için gerekli olan bir diğer husus ise takipçi sayısı. Kullanıcıların en az 10 bin takipçiye ihtiyaçları olacak. Eğer 10 bin takipçiniz yok ise bu programdan faydalanamayacaksınız.

TikTok para kazanma yönteminin kullanabilmeniz için son şartınız izlenme sayınız.. Son 30 gün içerisinde 100 bin izlenme sayısına ulaşamazsanız ne yazık ki para kazanma özelliğiniz aktif olmayacak.

Yukarıdaki üç şartı yerine getiren 18 yaş ve üstü herkes para kazanmaya başlayabilir. Eğer yaşınız 18’in altındaysa, yukarıdaki şartları yerine getirseniz bile TikTok tarafından ödeme alamazsınız.

TikTok bu konuda yaptığı açıklamasında bir dakikadan uzun, yüksek kaliteli ve orijinal videolar yükleyen kullanıcıların bu programdan para kazanabileceğini duyurdu. Tabi para kazanmak için 18 yaş şartı ile birlikte, 1 dakikadan uzun videolar oluşturan, 10 bin takipçisi olan ve son 30 günde 100 bin izlenmenin üzerine çıkan hesap sahipleri para kazanabilecek.

TikTok, bu programı kullanıcılarından gelen “yeterince para kazanamıyoruz” şikâyetleri sonrasında duyurdu. Yaptığı açıklamasında da “Creativity Program” yani “Yaratıcılık Programı” sayesinde içerik üreticilerinin yaratıcılığını artıracağını ve daha fazla gelir elde edebileceklerini duyurdu.