Garanti Bankası'nın Adı Değişiyor

25.04.2019 / Ekonomi / Bilim / Teknoloji

Garanti Bankası, BBVA Grubu’nu yürüttüğü dijital dönüşüm stratejisi doğrultusunda, faaliyetlerini 'Garanti BBVA' markasıyla sürdürecek.

Garanti Bankası'nın Adı Değişiyor

Garanti Bankası, BBVA Grubu'nun yürüttüğü dijital dönüşüm stratejisi doğrultusunda, gerekli yasal süreçlerin tamamlanmasından sonra faaliyetlerini 'Garanti BBVA' markasıyla sürdürecek.

Garanti'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Garanti’nin bünyesinde bulunduğu BBVA Grubu, yürüttüğü dijital dönüşüm stratejisi doğrultusunda, dinamik ve dijital dünyaya uygun olarak yenilenen logosu ile faaliyet gösterdiği tüm pazarlarda tek bir global markaya, "BBVA"ya dönüşüyor

BBVA Grubu, Meksika’da BBVA Bancomer, Arjantin’de BBVA Frances, Amerika Birleşik Devletleri’nde BBVA Compass ve Peru’da BBVA Continental markalarıyla faaliyet gösteriyordu. Bu dönüşümle birlikte artık tüm pazarlarda, BBVA isminin yanındaki ikinci markasını kaldırarak sadece BBVA markasını kullanacak.

BBVA Grubu ise attığı bu adım ile dünya çapında faaliyet gösteren dijital bir kurum olma yolculuğunda önemli bir adım atmış oldu.

9 yılı aşkın bir süredir BBVA Grubu ile Türkiye ekonomisine değer katan Garanti, bu strateji doğrultusunda gerekli yasal süreçlerin tamamlanmasından sonra faaliyetlerini 'Garanti BBVA' markasıyla sürdürecek.