Erişimlerin Hep Düşük mü Kalıyor?

19.04.2024 / Bilim / Teknoloji / Genel

Instagram'da erişimleriniz hep düşük mü kalıyor. O zaman bu yöntemleri denemelisiniz. Bu yöntemler sayesinde reels izlenmeleriniz ciddi derecede artacaktır.

Erişimlerin Hep Düşük mü Kalıyor?

Bu yöntemler seni uçuracak

Erişim sayınızı yükseltmek istiyorsanız öncelikle profilinize daha çok kişiyi çekmelisiniz. Bunun da yolu videolarınızın izlenme oranlarınızdan geçiyor.

Profilinizi ziyaret eden kişilerin videolarınızı izleme süreleri ne kadar fazla olursa keşfette daha fazla görüntülenebilirsiniz.

Peki videoların izlenme süreleri nasıl arttırılır?

Kaliteli içerikler oluşturun: Göz alıcı fotoğraflar ve videolar çekin, ilgi çekici hikayeler yazın ve trendleri takip edin.

Kısa ve dikkat çekici videolar oluşturun: Ziyaretçilerinizin izlemekten sıkılmayacağı kısa videolar oluşturun. Bunun için de ziyaretçilerinizi tanımanız gerekiyor. Sizi kimler niye takip ediyor? Bu sorunun cevabını bulduğunuz zaman izlenme oranlarınız ciddi seviyelerde yükselecektir.

Takipçileriniz ile iletişimi koparmayın: Paylaşımlarınıza gelen yorumları ya da size gelen DM’lere mutlaka dönüş yapın. İletişimi kestiğiniz zaman kişiler sizi takipten çıkabilir. Bu durum, Instagram algoritmasında sizi geri plana atabilir. İzlenmelerinizde düşüş yaşatabilir.

Bonus İpucu: Asla ve asla takipçi satın almayın. Takibe takip yöntemlerine başvurmayın. Hesabınızda sürekli birilerini takip edip sonra takipten çıkmanız Instagram’ın hoşuna gitmez. Aynı durumda anlık gelen yüksek takipçi sayısı ile yine anlık giden takipçi sayısı da Instagram tarafından hoş karşılanmaz.