WeTransfer'in Yerli Alternatifi: SendGB

21.11.2019 / Bilim / Teknoloji

2015 yılında Uğur Çakır ve Okan İlhan tarafından kurulan SendGB, 5 GB'a kadar ücretsiz dosya transfer hizmeti veren bir servis.

WeTransfer'in Yerli Alternatifi: SendGB

Online ve ücretsiz dosya transfer sitesi WeTransfer’i herkes bilir. WeTransfer benzeri olarak tasarlanan SendGB, yerli dosya transfer sitesi olarak karşımıza çıkıyor.

2015 yılında Uğur Çakır ve Okan İlhan tarafından kurulan SendGB, 5 GB'a kadar ücretsiz dosya transfer hizmeti veren bir servis. SendGB’ı WeTransfer’den ayıran en büyük özellik de bu zaten. WeTransfer 2 GB transfer izni verirken SendGB ise bu boyutu 5 GB seviyelerine çıkartmış durumda.

sendgb

13 farklı dilde kullanım imkânı sunan SendGB, üye olmadan hızlı ve ücretsiz dosya transfer hizmeti sunuyor. WeTransfer’den bir diğer farkı ise dosyaları 90 güne kadar saklıyor. Ve ne zaman silineceğini de siz seçiyorsunuz.  SendGB servisi sayesinde aynı anda 500 dosyayı 20 alıcıya gönderebiliyorsunuz.

SendGB, kullanıcıların gizliliğine de önem veriyor. Gönderilen her dosyaya şifre belirleyebiliyorsunuz.  SendGB platformunun 300 Mbps hızına kadar dosya yükleme ve dosya indirmeye destek verdiğini de ekleyelim.

Paylaşılan bilgilere göre SendGB kullanıcılarının yüzde 30'u Türkiye'den gelirken, geri kalan kullanıcılar ise Hindistan, ABD, İspanya, Şili ve Meksika gibi ülkelerden geliyor.

SendGb ile dosya transfer işlemi yapmak için tıklayınız