Gerçekçi Moda İllüstrasyonları

15.02.2022 / Moda / Magazin / Kültür / Sanat

Meksikalı sanatçı Eduardo Torres, Instagram'da bulduğu fantastik giyim tasarımlarına dayanarak gerçekçi moda illüstrasyonları yaratıyor.

Gerçekçi Moda İllüstrasyonları

Çarpıcı bir kıyafet podyuma çıkmadan önce, genellikle kâğıt üzerine çizilerek kavramsal fikirlerin anlaşılmasını kolaylaştırır. Bu çarpıcı çizimler, metal zırhı andıran fütürist takım elbiseleri, mücevherli elbiseleri ve çok sayıda yere kadar uzanan önlükleri içerebilir.

Eduardo Torres, tasarımın tam etkisini yakalayabilmesi için her bir giysiyi renkli kalem katmanları ve karıştırılabilir işaretleyicilerle titizlikle işliyor. İzleyiciler yakından bakarlarsa, resme özenle çizilmiş ve renklendirilmiş süslü nakışlar ve dokular bulabilirler. Giysi malzemelerinin bir kısmı perdelik kıvrımlardan bile anlaşılabilir.

Diğer moda illüstrasyonlarına benzer şekilde, eserlerindeki konuları uzatılmış oranlarla stilize eden sanatçı, kâğıt üzerinde dinamik çizgiler oluşturuyor ve bu şekilde giysinin daha çekici görünmesini sağlıyor. Modellerinin uzunluğu ile de gece elbiselerini daha da avangard ve dramatik hale getiriyor.

Bu gerçekçi moda illüstrasyonlarını görmek için galerimizi ziyaret edebilir ve en son çalışmalarından haberdar olmak için sanatçının Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Gerçekçi moda illüstrasyonları galeri