Google'dan Yeni Sertifika Programı

01.09.2020 / Bilim / Teknoloji / Eğitim

Google halihazırda öğrenmek istediğiniz birçok şeyi veritabanında size sunuyor ama bunların içinde kariyerinize odaklı fırsatlar da mevcut.

Google'dan Yeni Sertifika Programı

Kısa bir süre önce Google, veri analizi, proje yönetimi ve kullanıcı deneyimi (UX) konularında sertifikalar sunan yeni bir programını duyurdu. Google Kariyer Sertifikaları adını verdikleri bu programda tüm kurslar, uzaktan eğitim şeklinde esnek zamanlarda gerçekleştirilebiliyor ve yaklaşık altı ayda tamamlanabiliyor.

google sertifika programları,google sertifika alma,google sertifika programı,google sertifikalı eğitimler,google sertifika almak,google sertifikası almak,google akademi sertifika,google sertifikaları,google sertifika coursera

Uygun ve pratik olmasının yanı sıra, sertifika programının devrim niteliğinde bir yönü de var. Google, bu kısa kursları, kendi bünyesinde işe alma sürecinde geleneksel dört yıllık bir mezuniyet derecesine eşdeğer olarak görecek.

Şirket, işgücü için hazırlıklı olmayı ve bu hazırlığın neyi gerektirdiğini sorgulayarak, son on yılda istihdam yaratma ve dijital ve bilgi teknolojisi (IT) okuryazarlığı gerektiren alanlara yoğunlaştı. Geleneksel yükseköğrenim yoluyla elde edilebilecek yetenekler yerine Google farklı bir yol oluşturmaya çalıştı.

Küresel İlişkilerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Kent Walker, “ekonomik güvenceye sahip olmak için üniversite diplomasına ihtiyacınız yok." diyerek 2018'de, ilk Google sertifikası olan Google IT Sertifika Programı’nı başlattı ve bunun son derece popüler olabileceği kanıtlandı. Bazıları bunun, geleneksel üniversite sistemi sebebiyle öğrencilerin yaşadığı engelleri aşmak için de en iyi yol olabileceğini düşünüyor. Bir lisans derecesinin gerekliliğini sorgulamak yeni yeteneklere ve yeni fırsatlara kapı aralayabilir.

google dijital sertifika,google dan sertifika almak,google dijital sertifika ne işe yarar,google sertifika eğitimi,google e sertifika,google sertifika kaydol,google sertifika kursları,Google kariyer sertifikaları,veri analizi sertifikası,proje yönetimi sertifikası

Programın bambaşka bir boyutu da var tabi. Google, çalışanların becerilerini daha da geliştirmek için 100.000 kişiye burs ve yüzlerce kişiye asistanlık taahhüt ediyor. Mezunların çoğu Google'da iş bulamayacak olsa da, bu özel eğitim ile iyi maaşlı kariyerlere doğru yola koyulacağından şüphe duyulmuyor. Sertifika programının genişletilmesinin, Amerika'nın ulusal ekonomisinin de iyileşmesine katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Siz de vakit kaybetmeden Google'ın yeni sertifika tekliflerine göz atabilir ve Coursera aracılığıyla popüler Google IT Sertifikası'na kaydolabilirsiniz.