Güçlü Rüzgarların Oyduğu Kum Heykeller

07.02.2022 / Kültür / Sanat / Çevre

Doğa kendinin sanatçısı olabilir ve bu durumda fotoğrafçılar sadece bu harika yaratımları kaybolmadan önce kaydetmeye yardımcı olur.

Güçlü Rüzgarların Oyduğu Kum Heykeller

Bu fotoğrafçılardan biri olan Joshua Nowicki de, Michigan'da adeta bir heykeltıraş gibi davranan güçlü rüzgarların oluşturduğu, Tiscornia Park Plajı'nın soğuktan donmuş kumsalında yükselen ve peri bacasına benzeyen kum birikintilerini ölümsüzleştirdi. dönüştürdü. Sanatçı, çarpışan dalgaların ve pembe gradyanlı bir gökyüzünün fonunda sıra dışı manzaranın portrelerini çekti.

Bu fotoğraflarda görülen kum yapıları, Nowicki'nin şimdiye kadar fotoğrafladığı en yüksek yapılardan bazılarını temsil ediyor; en büyüğü yaklaşık 38 cm. boyunda. Onları fotoğraflamak için sahile uzandığını ve 20 mm lens veya 135 mm lens kullandığını söyleyen sanatçı şunları ifade etti:

Zaman çok önemliydi. Genellikle sadece birkaç gün içinde rüzgar onları tamamen aşındırır ve yere düşürür. Sıcaklık donma noktasının üzerine çıkarsa parçalanırlar ya da tam tersi durumunda kışın ilk kar yağışı ile birlikte karla kaplanırlar. Onları şeklin en net tanımıyla yakalamak için tam doğru zamanda orada olmalıydım.

Birkaç gün sonra sahile geri döndüğünde, bunların büyük ölçüde bozulduğunu ve eski ihtişamlarının kaybolduğunu da sözlerine ekleyen popüler fotoğrafçı, yakalayabildiği anlar için oldukça gururlu. Aşağıda bu harika ve sevimli oluşumlara siz de göz atabilirsiniz.

Joshua Nowicki Frozen Beach

Joshua Nowicki Frozen Beach

Joshua Nowicki Frozen Beach

Joshua Nowicki Frozen Beach

Joshua Nowicki Frozen Beach