Her Eve Lazım Bir Kotatsu

05.10.2020 / Genel / Bilim / Teknoloji

COVID-19 salgını sırasında evden çalışmaya alışanlar, sürecin uzaması sebebiyle evdeki çalışma alanını konforlu hale getirmek istiyor.

Her Eve Lazım Bir Kotatsu

İster belirli bir çalışma alanınız olsun ister yatağınızdan uzanarak çalışın, rahat ve üretken hissetmek için doğru yeri seçmeniz oldukça önemli. Bununla birlikte kış yaklaşırken, mesainizi bir kotatsu yani elektrikli battaniye ile entegreli bir Japon masası altında sıcacık geçirmek size fazlasıyla cazip gelebilir.

kotatsu, elektrikli battaniye ile entegreli bir Japon masası

Kotatsu'nun icadı 14. yüzyıl Japonya'sına dayanıyor. Odun kömürü brülörlü ahşap bir platformun ısıyı hapsetmek için oturma yeri ve yorganla birleştirildiği kotatsu sistemi, genellikle yemek yerken, çalışılırken ve uzanıp dinlenirken kullanılıyor. Günümüze tipik olarak alçak bir masa çerçevesine bağlı bir elektrikli ısıtıcıdan oluşuyor. Ekstra rahatlık için genellikle çerçeve ve ısıtıcının yanı sıra masa üstü üzerine ağır bir örtü de örtülüyor.

Ancak Japon perakendeci Aeon Retail Co., ev ofis çalışanları için geleneksel kotatsuyu güncelledi ve USB ve elektrik prizleriyle donatılmış yüksek bacaklı bir masa versiyonunu geçtiğimiz günlerde yayınladı. Bu yeni sistem kotatsu masalar, normal bir ofis koltuğunun altına sığabileceği kadar yüksek dizayn edildi. Böylece konforlu bir oturum imkanı sağlandı.

kotatsu masa

Bunun yanı sıra Kotatsu'yu prize takmak sadece ısıtıcınıza güç sağlamakla kalmıyor aynı zamanda onu diğer cihazlarınız için birden fazla USB bağlantısı sağlayabilen bir enerji kaynağı haline getiriyor. Bu da, şarj cihazınızı almak için asla sıcak ortamın konforunu terk etmek zorunda kalmayacağınız anlamına geliyor.

Perakendeci Aeon Retail Co geleneksel kotatsuyu güncelledi ve USB ve elektrik prizleriyle donattı

Böyle bir masaya kim sahip olmak istemez ki? Ama tabi imkanlar dahilinde bir çoğumuz için kotatsu masalar sıcacık bir hayal olarak aklımızın bir köşesinde yer etmek zorunda. Yine de bu ürünü daha detaylı bir şekilde incelemek ve gözünüzü karartıp almak için Aeon Retail Co. websitesini ziyaret edebilirsiniz.

kotatsu desk