Konuşamayan Oyuncuya Altın Kelebek

06.12.2021 / Moda / Magazin / Kültür / Sanat

Bu yıl 47.si düzenlenen Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nde Yıldızı Parlayanlar ödülünü kazanan Melis Sezen, konuşamadıklarıyla gündem oldu.

Konuşamayan Oyuncuya Altın Kelebek

19. yüzyılın sonlarına doğru oluşturulan Stanislavski Kuramı’na göre, oyuncu, yalnızca anılarından tecrübe edindiği duygularla değil, karakterin çevresini ve koşullarını iyice araştırarak ortaya koyduğu edinimleri hayal gücüyle şekillendirerek rolüne hazırlanmalı ve o anda oynadığına gerçekmişçesine inanmalıdır. Oyuncunun, ruh durumunu yaratıcı konuma getirmesi ve bunu istemli bir şekilde oluşturması amaçlanır.

Sadece senaryo metninde yer alan diyalogların ezberlenip, fiziksel olarak estetik bir sunum oluşturmakla oyuncu olunamayacağı herkesin malumudur. İyi bir oyuncunun, hele ki “yıldızı parlayan” ve “sanat dünyamıza yepyeni ışık olması” beklenen kişinin, mevcut durumundaki aşırı heyecanı ve stresi de, yine oyunculuk yetenekleri üzerine bastırabilmesi beklenir.

Fakat 47 kez düzenlenme başarısı gösteren ve bir kanaat eşiği oluşturan Altın Kelebek Ödülleri’nde de, maalesef ki günümüz popüler dünyasının estetiksiz anlık tüketim hastalığı sebebiyle, başarıdan henüz çok uzak kişilere ödül veriliyor.

Melis Sezen Panten Altın Kelebek Ödüllerinde dekoltesi ve konuşamaması ile gündem oldu

İşte onlardan biri de dizi oyuncusu Melis Sezen. Sinema ve televizyon dünyasının “en iyileri”nin ödüllendirildiği programda “Yıldızı Parlayanlar” ödülüne layık görülen “Sezen”, yapamadığı konuşmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Heyecandan ağzı kulaklarına varan amatör oyuncu, ne konuşacağını günlerdir düşündüğünü ifade ettikten sonra şunları söyledi:

Bunu tutuyorum çünkü elimde şu an. Çok heyecanlıyım, kusura bakmayın lütfen. Artık inmem lazım.

Sosyal medyada da oldukça popüler hale gelen konu üzerine, özellikle Twitter’da mizah şöleni oluştu. İşte video işte tweetler: