İkinci El Kıyafet Satış Tüyoları

07.07.2023 / Moda / Magazin / Ekonomi

Dolap veya Gardrops sitelerinde satış yapmak zor mu geliyor? Ya da koydum ama satılmıyor diye mi düşünüyorsunuz?

İkinci El Kıyafet Satış Tüyoları

İddia ediyoruz, bu konuları dikkate aldığınızda satışlarınız gözle görülür şekilde artacak. Bunları uygulama sayfalarında bulamazsınız, bu yüzden bir yere not etmenizi tavsiye ederiz.

1) Net Fotoğraflar Çekin

Resimlemek en önemli adımlardan biri. Ürünün görünür ve net fotoğrafını yüklemelisiniz. Detaylı fotoğraf eklemek büyük artıdır. Çünkü alıcılar ürünü eline almış gibi incelemeye bayılır.

2) Ürünü En Doğru Şekilde Tanıtın

Ürünü doğru kelimeler ve terimlerle ifade ettiğinizden emin olun. Yani bir ürün viskozsa bunu belirtin, plazzo model bir pantolonsa bunu yazın. Detaylar aratmada sizi öne çıkaracak yegane unsurdur. Kıyafetlerdeki terimleri öğrenmek popüler kelimeleri kullanmak sizin için küçük ama alıcı için büyük bir adımdır.

İkinci el kıyafet satışı yaparken ürünü en doğru şekilde tanıtmanız gerekir

3) Ölçüleri Mutlaka Yazın

Açıklama kısmında ölçü verin. İnsanların en çok sorduğu sorulardan biri olduğu için bekleme süresini kısaltacaktır. Her ürünün ya da her markanın kalıpları aynı değildir. Bu yüzden insanların elindeki ürünle kıyaslayabilmesi için ölçü yazmak altın tüyodur.

4) Detay Verin

Balon kol, midi boy, viskoz, az kullanılmış, sorunsuz gibi detaylarla ürün hakkında bilgiyi aktarın. Belli sorular çok sık sorulur ve bunları önden kestirip cevapları açıklamada vermek sizi bir adım öne çıkarır.

5) Makul Fiyatlandırma Yapın

Fiyatlandırmada insaflı ve mantıklı olun. İkinci el ürün hiç kullanılmamış olsa bile artık ikinci eldir. Etiketli ürünler bile sıfır alındığı fiyata satılmaz. Eğer piyasada nadir ve azsa bu istisna oluşturur ancak sıfır almak isteyen kişi mağazadan da alabilir. Bu fiyatlara artı kargo ücreti eklendiğini unutmayın. Doğal olarak satış süresini uzatırsınız.

6) Mevsim ve Sezonları Dikkate Alın

Elbette her ürünün mevsimi olmaz ancak yazlık ve kışlık ürünler dönemlerinde daha çok aratılır. Yani bikini ve mayonun satışı yazın daha çok olur gibi.

İkinci el kıyafet satışı yaparken ürünleri fiyatlandırırken dikkat etmeniz gereken kurallar

7) Ürünü Aldığınız Fiyattan Satmaya Çalışmayın

Ayrıca platformda benzer ürünler daha alt fiyatlara satılıyorsa bu sizin satış oranınızı düşürür ve satış sürenizi uzatır.

8) Teklifleri Değerlendirin

Çok dip teklifler geliyorsa birazcık fiyatı yükseltebilirsiniz. Teklif verilebilir bir tutarsa (Dolap uygulaması, 53 TL altı ürünleri otomatik teklife kapatıyor) kıvamında bir miktar arttırma yapabilirsiniz. Ancak insanlar pazarlığı çok sever bunu değerlendirin.

9) Tüm Soruları Yanıtlayın

Ürününüz rağbet görüyor, yorum ve teklif alıyorsa bu kesin satılacağı anlamına gelmez. Teklifleri değerlendirmek ve yorumlara olabildiğince hızlı dönmek satılma ihtimalini arttırır. Soru soranları cevapsız bırakmamaya çalışın ve dönüş yapın.

10) Orijinalliğini Kanıtlayın

Orijinal ürünlerde orijinal olduğunu belirten detaylara yer verin. Örneğin toz torbası varsa birlikte fotoğraf çekin, orijinallik kodu varsa bunu girin, fermuar damgalarını dahi fotoğraflayabilirsiniz. Orijinal ürünler daha hızlı satılır.

Satışlarınızı arttırmak istiyorsanız bu öneriler sizin için altın bilgi niteliğinde olacak. Ayrıca Dolap uygulamasıyla ilgili yazımı okumak için görsele tıklayabilirsiniz.

Dolapla ilgili bilmeniz gereken her şey