Küçük Hayvanların Yaşadığı Kupalar

30.12.2020 / Kültür / Sanat / Eğlence

Sanatçı Brook Knippa, küçük bir köşesine minyatür hayvan heykelleri yerleştirdiği el yapımı seramik kupalarla içimizi ısıtıyor.

Küçük Hayvanların Yaşadığı Kupalar

Uyuyan tilkilerden gizemli baykuşlara kadar birçok minimal heykel barındıran her eşsiz kupa, özellikle hayvan severlerin fazlasıyla dikkatini çekiyor. Amerika Birleşik Devletleri'nin en kuzeydoğusunda bulunan Maine eyaletinde ikamet eden sanatçı, bu tuhaf ve bir o kadar da sevimli kreasyonlarına çevresindeki güzelliklerin ilham verdiğini söylüyor.

Brook Knippa ceramic mugs with little cute animals

Çoğumuzun her gün kullandığı tanıdık ve dokunsal bir nesneyi, her gördüğümüzde tebessüm edeceğimiz bir sanat eserine dönüştürme fikrini hayata geçirdikten sonra kendisi için mutlak bir hobi haline getiren Brook Knippa, yaptığı çalışmalarla ilgili şunları söylüyor:

Yeni fikirlere veya ilhama ihtiyacım olduğunda dışarı çıkıyorum ve zihnim otomatik olarak çevremdeki renkleri ve yaratıkları nasıl yakalayıp aktaracağımı düşünmeye başlıyor. Oradan bu fikirleri stüdyoya götürüp yapmaya başlıyorum. Bu son projeme ise bağlandım diyebilirim. Çünkü küçük hayvanları kupanın kenarına sıcacık bir ine veya kuytuya sokmak kupayı canlandırıyor ve bir hikâye anlatıyor.

Seramik sanatçısı, hayvanları kenarlarına yerleştirmeden önce, fincanları tatmin edici ilginç dokularla süslemek için oldukça zaman harcıyor. Bu dokular, tasvir edilen hayvanın doğal ortamını da tamamlıyor.

Bu harika el yapımı kahve kupalarından bazılarını görmek için galerimizi ziyaret edebilir ve daha fazla çalışmasını görmek için Brook Knippa’nın Instagram hesabını takip edebilirsiniz. Ayrıca sizin için özel hissettirecek bir kupaya satın almak için AP Curiosities'in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Brook Knippa ceramic mugs with little cute animals gallery