Lucia Heffernan'ın Esnek Civcivleri

27.12.2021 / Eğlence / Kültür / Sanat

Çocukluğundan beri hayvanlara hayran olan Lucia Heffernan, çok insani senaryolarda hayvanların tuhaf portrelerini çiziyor.

Lucia Heffernan'ın Esnek Civcivleri

Lucia Heffernan,1989 yılında Binghamton Üniversitesi'nden lisans derecesi aldı ve ayrıntılı yağlı boya tabloları ve hicivli mizahları bir sürü takipçi çekti. ABD ve Hong Kong'daki galerilerde ve fuarlarda çalışmalar sergileyen Heffernan sanatını şu sözlerle anlatıyor:? ?

Çalışmalarım, hayat boyu hayvanlara olan hayranlığımın bir ifadesi ve keşfidir. Resimlerim sayesinde, eşsiz insan varlığımıza ışık tutarken, hayvanlara bir ses ve kişilik kazandırmaya çalışıyorum. Hayvanların insani durumlara sokulduğunda neler yapabileceğini hayal ederek hem masumiyetlerine hem de ham içgüdülerine ışık tutan tablolar hazırlıyorum. Hayvan ve insan duyarlılıkları arasındaki bu çarpışma, izleyicilerin duygusal düzeyde ilişki kurabilecekleri tuhaf, tiyatral ve çoğu zaman mizahi bir dünya oluşturuyor. Geliştikçe, bana ilham veren hayvanlara olan saygım ve her izleyicinin yüzüne bir gülümseme getirme arzum sabit kalıyor.

esnek civcivler