Şehir Silüetine Hava Katan Çarpıcı Duvar Resimleri

26.01.2024 / Kültür / Sanat / Genel

İtalyan sanatçı Giorgino, çok katlı binaları, büyük karakterler tarafından işgal edilen stilize metropollerin duvar resimleriyle kaplıyor.

Şehir Silüetine Hava Katan Çarpıcı Duvar Resimleri

Sokak sanatı, şehir içinde bir portal yaratma yeteneğine sahiptir. Bu karikatür benzeri illüstrasyonlar, cephelere ve reklam panolarına, aksi takdirde kent merkezlerinde eksik olan bir tuhaflık duygusu aşılıyor.

Francesco Camillo Millo'nun farklı sanatı, içinde bulunduğu gerçek ortamdan sıyrılıyor. Tasarımlarında cesur siyah çizgiler ve az renk kullanan sanatçı, bir çizgi romandan fırlamış gibi görünen kompozisyonlar yaratıyor. Millo'nun duvar resimlerindeki mimari tipik olarak siyah ve beyaz olarak işlenirken, karakterlerinin bazı kısımlarını mavi, kırmızı veya sarı tonlarla doldurmayı tercih ediyor. Sonuç olarak, figürler resimlerde odak noktası haline geliyor.

Her zaman siyah-beyaza ilgi duydum, ancak son birkaç yıldır eserlerimde çok sayıda renk ve ton görünmeye başladı. Örneğin şimdi sadece eserlerimin kalitesini arttırmaya çalışmakla kalmıyorum, aynı zamanda duvar resimlerime küçük paskalya yumurtaları saklamayı da seviyorum.

Doğayı şehirlerle birleştirmek Millo'nun duvar resimlerinde ortak bir tema gibi görünüyor. Eserlerinin çoğunda, saçları gül olan genç bir kız ve ağaçla dans eden bir karakter gibi bir tür çevresel unsur yer alıyor. Doğayla etkileşim halinde olmayanlar bile uçurtmanın sırtında uçmak ve salıncağa binmek gibi eğlenceli aktivitelerin ortasında tasvir ediliyor ve bu da bu duvar resimlerini gerçek hayattan rüya gibi bir kaçış haline getiriyor.

Millo'nun sokak sanatı eserlerinden bazılarını görmek için galerimizi ziyaret edebilir ve daha fazlası için sanatçının Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Francesco Camillo Millo Street Art Wall Drawing