Selahattin Kılıçsallayan Avrupa İkincisi

10.04.2019 / Spor / Genel

Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Azeri Hacı Aliyev’e mağlup olan milli güreşçi Selahattin Kılıçsallayan, gümüş madalya alarak ikinci oldu.

Selahattin Kılıçsallayan Avrupa İkincisi

Avrupa Güreş Şampiyonası erkekler serbest stil 65 kilo finalinde Azerbaycanlı Hacı Aliyev'e mağlup olan diğer milli güreşçimiz Selahattin Kılıçsallayan gümüş madalya alarak turnuvaya veda eden isim oldu.

Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda erkekler serbest stil 65 kilo finaline çıkan Selahattin Kılıçsallayan, Hacı Aliyev ile karşılaştı.

Selahattin Kılıçsallayan

Finalde rakibine 7-0 mağlup olan milli güreşçi Selahattin Kılıçsallayan, şampiyonada ikinciliğe uzanarak gümüş madalyayı alan taraf oldu.

Selahattin Kılıçsallayan, ilk maçında Arnavutluk’tan Eriglent Prizreni’yi 12-2, çeyrek finalde Polonyalı Krzysztof Bienkowski’yi 7-1, yarı finalde ise Ukraynalı Vasyl Shuptar’ı 9-6 yenerek finale çıktı. Milli güreşçimiz finalde rakibi Azerbaycanlı Hacı Aliyev’e 7-0 mağlup olarak gümüş madalya kazandı. Milli Güreşçimiz Selahattin Kılıçsallayan Avrupa şampiyonasından ikincilik ile yurda döndü.