Somurtkan Kedi Hayatını Kaybetti

17.05.2019 / Moda / Magazin / Genel

Yıllardır internette çok sayıda esprili paylaşımların görseli olarak kullanılan 2,4 milyon takipçili 'somurtkan kedi' hayatını kaybetti.

Somurtkan Kedi Hayatını Kaybetti

Instagram'da 2,4 milyon takipçisi olan ve yıllardır internette çok sayıda esprili paylaşımın görseli olarak kullanılan 'somurtkan kedi' hayatını kaybetti.

Somurtkan Kedi Hayatını Kaybetti

Tardar Sauce adlı kedinin sahibi Tabatha Bundesen, "O bizim bebeğimizdi ve ailemizin bir parçasıydı. Ama daha da önemlisi dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişiyi en zor zamanlarında dahi güldürmeyi başardı" mesajını paylaştı.

Bundesen, yedi yaşında hayatını kaybeden kedisinin idrar yolu enfeksiyonuna yakalandığını, veterinerlerin müdahalelerine rağmen kurtarılamadığını açıkladı.

Somurtkan Kedi Hayatını Kaybetti

1 Milyon Dolar Değerinde

2012 yılında Tardar Sauce'un sahibi Tabatha'nın kardeşi Bryan, kedinin fotoğrafını Reddit sosyal medya sitesinde paylaşmış ve ardından kedinin şöhreti büyük bir hızla yayılmaya başlamıştı.

Tardar Sauce'un fotoğraflarıyla kahve fincanları, kıyafetler ve posterler satışa çıkmıştı. Somurtkan Kedi kitapları da ABD'de en çık satanlar listesine girmişti. Kedinin değerinin toplamda 1 milyon dolara ulaştığı tahmin ediliyordu.

Somurtkan Kedi Stan Lee

Süper kahramanların yaratıcısı Stan Lee ile çektiği fotoprafı paylaşan Tardar Sauce, aldığı 303 bin beğeni ile kendi beğeni rekorunu kırdı. Fenomen kedinin ölüm haberi paylaşımı bile 220 bin beğeni aldı.