Yeni 'Cem Yılmaz'lar Çıkarmak

31.12.2018 / Moda / Magazin / Sinema

Hepimizin Cinemaximum markasıyla bildiği Mars Grubu’nun Kurumsal İlişkiler Direktörü Aslı Irmak Acar, söyledikleriyle gündemi salladı.

Yeni 'Cem Yılmaz'lar Çıkarmak

Hürriyet Yazarı Cengiz Semercioğlu’nun, yapımcılar ve sinema salonları arasındaki anlaşmazlığa vurgu yapmak niyetiyle gerçekleştirdiği röportajı dün yayınlandı. Güney Koreliler tarafından satın alınan ve Türkiye’de 107 sinemayla piyasanın yüzde 38’ine, seyirci olarak da yüzde 44’üne sahip Mars Grubu’nun, son 5 sene içerisinde yapımcıların kâr marjını hiç artırmaması sebebiyle oluşan restleşmeye değinilen röportajda Aslı Irmak Acar’ın, “Anlaşma yapmak istemeyen yapımcıya saygı duyarız ama bu ülkeden başka Cem Yılmaz’lar da çıkar!” demesi, başta Cem Yılmaz olmak üzere pek çok sinemaseverin tepkisini çekti.

cengiz semercioğlu, aslı ırmak acar, cem yılmaz

Ayrıca röportaj boyunca Mars Grubu’nun en kaliteli hizmeti sunarak piyasanın hakimi olduğuna yer yer vurgu yapan Acar, “Kurumsal bir tek bizi muhatap görüyorlar. Ülke bazında fiyatlar bu kadar değişkenken, yapımcıların bize değil yüzde 62’ye bir bakmaları lazım.” söylemi de ayrıca ironik görüldü.

Cem Yılmaz ile birlikte pek çok sanatçının ve internet fenomeninin de ağır tepki verdiği bazı öne çıkan gönderiler şöyle:

röportajda Aslı Irmak Acarın, Anlaşma yapmak istemeyen yapımcıya saygı duyarız ama bu ülkeden başka Cem Yılmazlar da çıkar demesi, başta Cem Yılmaz olmak üzere pek çok sinemaseverin tepkisini çekti

Mars Grubunun Kurumsal İlişkiler Direktörü Aslı Irmak Acarın sözlerine Cem Yılmazın tepkisi, terbiyesiz

Mars Grubunun Kurumsal İlişkiler Direktörü Aslı Irmak Acarın sözlerine Yılmaz Erdoğanın tepkisi, destek

Mars Grubunun Kurumsal İlişkiler Direktörü Aslı Irmak Acarın sözlerine Şahan Gökbakarın tepkisi, destek

Mars Grubunun Kurumsal İlişkiler Direktörü Aslı Irmak Acarın sözlerine Gani Müjdenin tepkisi, destek

Mars Grubunun Kurumsal İlişkiler Direktörü Aslı Irmak Acarın sözlerine Ressom Bobun tepkisi, destek