Yerli Üretim Logosu

19.9.2018 / Ekonomi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yerli üretime destek amaçlı yeni adımdan bahsetti. Bundan sonra milli ürünlerde yerli üretim logosu olacak.

Yerli Üretim Logosu

Yapılan açıklamaya göre, marketlerde her ürünün altında bulunan etiketlerde yeni dönem başlıyor. Artık tüm yerli ürün etiketinde Yerli Üretim Logosu kullanılacak. İşte o Yerli Üretim Logosu…

Ticaret bakanlığınca yapılan açıklamada, yerli ürünlerin ayırt edici olması için ilk adım atıldı. Fiyat etiketi yönetmeliğinde değişiklikler yapıldı. Artık milli ürünlerin etiketlerinde Yerli Üretim Logosu olacak. Bakanlık, tüketicilerden gelen talep üzerine bu adımın atıldığı söyledi.

İşte Yerli Üretim Logosu:

Yerli Üretim Logosu

Bakan Pekcan’ın açıklamalarına göre, ülkemizde üretilen her ürün milli olarak kabul ediliyor. Yani yabancı firmaların bizim ülkemizde ürettiği ürünlerde de Yerli Üretim Logosu yer alacak. Konu ile ilgili yapılan açıklamada, ülkemizde istihdam sağlayan firmaların da ürünlerinin yerli sayılması gerektiği vurgulandı.

Bakan Pekcan, ülkemize yatırım yapan ve ülkemizde istihdam sağlayan firmaların ürünlerini de milli saymak gerektiğini söyledi. Açıklamalarına devam eden bakan, dünyanın her yerinde Türk ürünlerinin olduğunu söyledi.