2022 Yılın Kuş Fotoğrafçısı Ödülleri

12.10.2022 / Kültür / Sanat / Çevre

2022 Yılın Kuş Fotoğrafçısı yarışmasında, karla kaplı dağlardan tropik ormanlara kadar kuşların çeşitliliğini ve manzaralarını yakalandı.

2022 Yılın Kuş Fotoğrafçısı Ödülleri

Norveç'in Tysfjord kentinde dramatik bir kış manzarası üzerinde süzülen bir kaya ptarmiganı Lagopus muta kuşunun mükemmel zamanlanmış bir fotoğrafını çeken Norveçli fotoğrafçı Erlend Haarberg büyük ödülün sahibi oldu.

Buna ek olarak, fotoğrafçılar sekiz farklı kategoride yarıştı: En İyi Portre, Çevredeki Kuşlar, Detaylara Dikkat, Kuş Davranışı, Uçan Kuşlar, Siyah Beyaz, Kentsel Kuşlar ve Yaratıcı Görüntü. Ayrıca 14-17, 9-13 ve 8 yaş altı Genç Fotoğrafçılara da ödüller verildi.

Yönetmen Will Nicholls, “Yetenekli fotoğrafçılarımız, gezegenimizi paylaştığımız kuş yaşamının inanılmaz çeşitliliğine bir kez daha ışık tuttu.” diyerek yarışmanın önemine atıfta bulundu.

Doğal dünyaya bakmaya devam etmezsek ve onu bugün var olan birçok tehdide karşı korumak için savaşmazsak neleri kaybedeceğimizi çok net bir şekilde hatırlatan Yılın Kuş Fotoğrafçısı yarışmasının bu seneki kazananlarına göz atmak için galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

2022 Yılın Kuş Fotoğrafçısı Yarışması