2023 Mobil Fotoğrafçılık Ödülleri

23.03.2023 / Kültür / Sanat / Genel

12 yıl boyunca her yıl düzenlenen Mobil Fotoğrafçılık Ödülleri, telefonla çekilen fotoğrafların anlamını kalıcı hale getiriyor.

2023 Mobil Fotoğrafçılık Ödülleri

Bu yıl rekor sayıda başvuru alan yarışmada, yetenekli akıllı telefon fotoğrafçıları 12 kategoride değerlendirmeye alındı. Yarışma sonucunda, manzaralar, portreler ve mimariyi kapsayan olağanüstü bir görüntü portföyüyle jüriyi büyüleyen, Avustralyalı fotoğrafçı Glenn Homann oldu.

Homann'ın inanılmaz çalışması, çok yönlülüğünün yanı sıra birçok fotoğraf türünde canlı renkler, dramatik aydınlatma ve ilgi çekici kompozisyonlar kullanma becerisini gösteriyor.

Mobile Photography Awards'ın kurucusu Daniel Berman, Glenn'in ve bu yılki MPA'ya başvuran tüm fotoğrafçıların böylesine inanılmaz çalışmalarını görmekten heyecan duyduğunu belirterek şunu ekliyor:

Glenn'in çalışması, mobil fotoğrafçılığın özünü gerçekten yakalıyor; yalnızca bir akıllı telefon kullanarak her zaman ve her yerde çarpıcı görüntüler oluşturabilmenin mümkün olduğunu gösteriyor.

Mobil Fotoğrafçılık Ödülleri, teknoloji ile birlikte gelişmeye devam ediyor. Çok çeşitli çalışmaların ödüllendirildiği etkinlikle, dünyamızın değişmekte olduğunu ve yapay zeka ile oluşturulan görsellerin takdiri hak ettiği kabul ediliyor.

Daha fazla kategori kazananını ve Homann'ın portföyünden en sevilen görüntüleri görmek için galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

2023 Mobile Photography Awards Gallery