Bedelli Askerlikte Son Gün

25.10.2019 / Genel

31. Bedelli olarak Manisa Batı Kışla’da geçirdiğim askerliğimle ilgili aldığım notları sizler için derledim. İşte son günden notlar.

Bedelli Askerlikte Son Gün

05:30 Kalktık.

05:45 Mıntıka temizliği. Bugüne özel bazı görevli kollar kahvaltı öncesi yaptı bu işi. Özellikle ailelerin giriş yapacağı yerler temizlendi.

06:15 Kahvaltıya geçtik.

-Bir avuç çerez

-Sosis

-Kutu krem peynir

-Kutu tereyağı

-Kutu çilek reçeli

07:00 Benim takımın mıntıka temizliği.

07:45 Bazı arkadaşlar bavulları ile alana geldiler. Biz koğuşta bıraktık.

08:10 Ailesi gelecekler ve gelmeyecekler ayrıldı. Gelmeyecek olanlar gruba ayrıldı. Her bir gruba görev verildi. Tören alanındaki masa, sandalyenin taşınması gibi.

08:25 İstirahat verdiler.

08:45 Toplandık. El koyulmuş telefonlar dağıtıldı.

09:05 Tören alanına geldik. Tören başladı ve rutiniyle sağ salim bitirdik.

11:45 Tören bitimi ardından görevimiz gereği ben ve badim yemekhaneden getirdiğimiz masayı geri taşıdık. Hemen koğuşa geçip hazırlanmaya başladık. Kamuflaj alt-üst katlandı, üzerine bere ve içine kemer koyuldu. Bunlar teslim edilecekler, diğerlerini alıp almamak size kalmış.

12:15 Teslim edilecek ürünleri, amfiye gelirken yol üstünde bir binaya getirip teslim ettik. Ama kontrol falan yok, o karmaşada isteseniz kamuflajı çantaya atar gidersiniz. Neyse, ardından amfiye geçtik serbest kıyafetlerle. Terhis belgelerinin dağıtılmasını bekliyoruz. Herkesi sivil görmek epey enteresan geldi.

12:30 Önce ilaç dağıtımı yapılıyormuş. Komutanlara rica ettik, Cuma namazına yetişecek şekilde acele getirdiler sağ olsunlar.

12:40 Karma bir şekilde isim okuyarak terhis belgelerini dağıtıyorlar. Ranza arkadaşı olan badimle arka arkaya okunduk çok şükür, birlikte çıkış yaptık. Bitti çok şükür.

Gidecek olan bedelli, kısa dönem ya da uzun dönem tüm erlere şimdiden hayırlı tezkereler dilerim.  Umarım kazasız belasız atlatırsınız sürecinizi.

<<18.Gün