7.2.2019 / Spor

Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, Cumhurbaşkanlığı Spor Kulübü kuruluyor. İdmanlar Beştepe’de, maçlar Sincan Stadı’nda olacak.

Spora ve özellikle futbola olan tutkusuyla bilinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni bir futbol kulübü kurulması talimatını verdi. TFF'ye bildirilerek lisansı çıkarılan kulübün adı, “Cumhurbaşkanlığı Spor Kulübü” oldu.

Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nda önceki gün yapılan kura çekimine katılan Cumhurbaşkanlığı Spor Kulübü, mart ayının ortasında başlayacak 2. Amatör Küme 4. Grupta mücadele edecek.

cumhurbaşkanlığı spor kulübü

Takımda kimler oynayacak?

Sahaya kırmızı-beyaz veya turkuaz renklerdeki formalarla çıkması beklenen kulübün logosunun ise T.C Cumhurbaşkanlığı Forsu'nun olup olmayacağı ise belli değil. Cumhurbaşkanlığı'na yakın çevreler bu takımın Beştepe personelinden kurulacağını iddia etse de, futbol takımı kadrosunun Ankara'da altyapılarda forma giyen oyunculardan oluşması bekleniyor. Cumhurbaşkanlığı Spor Kulübü ilk maçını ise Ankara Performansspor ile oynayacak.

Cumhurbaşkanlığı'ndan İtiraz

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada ise böyle bir kulübün kurulmayacağı, haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. 

Türkiye Futbol Federasyonu sitesinde, dün bilgi bankası kısmında Cumhurbaşkanlığı Spor Kulübü isimli bir takım yer alıyordu. Bugün itibariyle kulüp sitede görünmüyor. Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu sitesinde de Cumhurbaşkanlığı Spor'un 2. Amatör Küme 4. Grup'ta mücadele edeceği belirtilmişti.