Dış Mekan LED Ekranlar için En İyi Uygulama Yöntemleri

08.08.2023 / Bilim / Teknoloji / Genel

Reklamcılık sektöründe dış mekan led ekran modelleri çok önemli bir konuma ulaştı.

Dış Mekan LED Ekranlar için En İyi Uygulama Yöntemleri

Reklamcılık sektöründe dış mekan led ekran modelleri çok önemli bir konuma ulaştı. Artık başarıya ulaşmak ve tanıtımları kusursuz bir şekilde yapmak isteyen işletmeler dış mekanlarda kullanılan LED ekranları tercih ediyorlar. Özellikle bu ekranların birçok farklı uygulama yöntemi olması da avantaj. Böylece her işletme kendisi için en uygun olanı bulup siparişini verebiliyor.

Şehrin En Önemli Noktalarında Totem LED Ekranlar

Birçok işletme için dış mekan led ekran demek totem led ekran anlamına geliyor. Totem led ekranlar o kadar etkili ve popüler ki birçok insan dış mekanlardaki LED ekranların bu uygulama ile sınırlandığını düşünmekte.

Bildiğiniz üzere bir “T” formunda olan, özel bir iskeletin üzerine konumlandırılan led ekranlar totem LED ekran olarak isimlendirilmekte. Bu LED ekranlar çok fazla yükseğe konumlandırılabildiğinden uzak mesafelerden rahatlıkla görülebiliyorlar. Bunun yanı sıra yerden yüksekte olmaları yer kaplamamalarına sebep oluyor ve rahatlıkla büyük ebatlarda planlanabiliyorlar.

Kullanıcılar led ekran teklifi alırken her zaman totem LED ekranların fiyatlarını sorguluyorlar. Çünkü bu ekranların sunduğu avantajlar herkes tarafından biliniyor. Görülme garantisi sunan bu ekranları sizler de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

AVM Duvarlarını Kaplayan Dış Mekan LED Ekran Uygulamaları

İşletmelerin çok büyük bir kısmı kapalı alanda hizmet veriyor. Tabiri yerindeyse dört duvar arasından müşterilerine ulaşıyorlar. İşletmelerin bulundukları yapılar müşteriler için çok önemli. Her zaman kolay ulaşılabilen ve kullanışlı yapılar isteniyor. Ancak işletmeler tercih ettikleri yapılarda çok daha fazlasını isteyebilirler. Yapının duvarlarına montajının yapılması için led ekran teklifi alınabiliyorsa bu yapı çok daha değerli hale gelecektir.

Bildiğiniz üzere alışveriş merkezleri çok geniş alanların üzerine kurulur ve oldukça devasa yapılardır. Çok geniş duvar alanları ortaya çıkar. LED ekran teknolojisi gelmeden önce bu kısımlar tamamen boşa giden ve tanıtıma destek olmayan alanlardı. Ancak artık durum çok daha farklı. Duvarları kaplayan LED ekranlar ile birlikte alışveriş merkezlerinin ve içerisinde yer alan markaların tanıtımları başarılı bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Şehrin Kaldırımlarında Yer Alan Dış Mekan LED Ekran Modelleri

İnsanlara ulaşmada çok önemli bir araç olan dış mekan led ekranlar şehrin her yerini sarmaya başladı. Artık totem LED ekranların ya da binaların duvarlarını kaplayan LED ekranların dışında birçok farklı model görebiliyoruz.

Otobüs duraklarının arka kısımlarında ya da direkt olarak kaldırılmasın üzerinde, dikdörtgen formunda LED ekranları görmek mümkün. Genellikle insan boyunu çok fazla aşmayan bu LED ekranlar şehrin her noktasında konumlandırılabiliyor.

Şehrin merkezinde yer alan geniş kaldırımlar aynı anda yüzlerce insanın kullanabileceği alanlar oluyor. Buralarda kullanılan LED ekranlar alanı çok fazla kapatmamakta. Bu yüzden de insanlar hiçbir zaman şikayetçi olmuyor. Sürekli olarak bu ekranlardan yapılan tanıtımlar ile kampanyalar ve fırsatlar hakkında herkes bilgi sahibi olmayı başarıyor.

Konser ve Fuar Alanlarındaki Vazgeçilmez Dış Mekan LED Ekranlar

Sizlere sunabileceğiniz dış mekan led ekran uygulamalarının bir diğeri ise konser ve fuar alanlarındaki ekranlar. Binlerce kişinin aynı anda belirli bir konumda olması yaşanan önemli olayların takip edilmesini zor bir hale getiriyor. Ancak kurulan LED ekranlar ile en önemli anlar binlerce kişiye ulaştırılabilir.