Filenin Sultanları Tokyo 2020'de

13.1.2020 / Spor / Genel

2020 CEV Tokyo Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri finalinde Filenin Sultanları, rakibi Almanya’yı 3-0 yenerek olimpiyat vizesini aldı.

Filenin Sultanları Tokyo 2020'de

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2020 CEV Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri final maçında karşılaştıkları Almanya’yı 3-0 yenerek göğsümüzü kabarttı. Filenin Sultanları olimpiyatlara katılma hakkını elde etti.

filenin sultanları tokyo 2020 de

Hollanda'nın ev sahipliğinde Apeldoorn kentinde düzenlenen turnuvanın final mücadelesine çok etkili başlayan Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, üst üste bulduğu sayılarla maçın hemen başında 4-1 öne geçmeyi başardı.

Almanya'nın rakibini file önünde durdurmak için üçlü bloklara başvurduğu sette farkı 6 sayıya kadar çıkaran milliler (13-7), disiplinli oyunundan taviz vermediği seti 25-17 kazanmayı başardı.

türkiye almanya voleybol finali

2 sette Almanya’nın yıldızlarından Lipmann ve Orthmann'ı durdurmayı başaran Filenin Sultanları, Eda Erdem Dündar'ın etkili servislerinden bulduğu sayılarla rakibine 9-6 üstünlük sağladı. Ardından Zehra Güneş ve Hande Baladın’ın da etkili performansıyla seti 25-19 kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımı 2-0'lık üstünlüğü yakaladı.

Üçüncü sette de disiplinden kopmayan Türkiye, Naz Aydemir Akyol'un çizgiye gönderdiği etkili servisle molaya 9-6 üstün girerken, Hande Baladın ve Meliha İsmailoğlu'nun üst üste kazandığı sayılarla 4 sayılık avantaj yakaladı (15-11).

türkiye a milli kadın voleybol takımı

Almanya’nın güçlü savunması ve bulduğu üst üste sayılarla fark kapansa da Filenin Sultanları 25-22 ile üçüncü seti önde kapatarak karşılaşmayı 3-0 kazanan taraf oldu.