Film İncelemesi: Bird Box

01.09.2020 / Sinema / Eğlence

Bird Box, korku-gerilim tarzı ile öne çıkıyor. 2018 yapımı filmde kıyamet sonrası hayatta kalmaya çalışan bir kadının hikâyesini anlatıyor.

Film İncelemesi: Bird Box

Yönetmenliğini Susanne Bier'ın üstlendiği yapımın olay örgüsü Josh Malerman'in 2014 tarihli romanına dayanmaktadır. Malorie adlı bir kadın (Sandra Bullock) ile iki çocuğun doğaüstü yaratıklara karşı verdiği yaşam savaşımını konu almaktadır.

netfllix bird box film incelemesi

Filmin başlangıcında kıyamet sonrasında ele alınan gelişmeler sinemaseverlere sunuluyor. Ardından film ilerledikçe zaman geriye gidiyor ve olayların nasıl başladığı anlatılıyor.

ABD yapımı Bird Box (Kuş Kutusu) filminin başrollerinde Sandra Bullock, Trevante Rhodes, Sarah Paulson yer alıyor. Dylan Clark, Chris Morgan, Clayton Townsend tarafından senaryosu hazırlanan yapımın senaristliğini de Eric Heisserer üstlenmiş durumda.

Bir Netflix filmi olan Bird Box, yaklaşık 20 milyon dolarlık bir bütçe ile hazırlanmıştır.

bird box film incelemesi

Filmin Konusu

Dünya üzerinde iki tür insan kalmıştır. Bir tanesi doğaüstü varlıklara bakınca bilinçli olarak kendisini öldürmek ister. Diğerleri ise bu doğaüstü varlıklar ile ortak çalışıp insanların ölümünü izlemekten zevk alırlar. Malorie ve iki çocuğu ise gözlerini kapatarak kurtuluşa doğru ilerlerler.